کمپ ترک اعتیاد بانوان

کمپ ترک اعتیاد بانوان در تهران

امروزه اعتیاد، دیگر پیر و جوان و کودک و نوجوان نمی‌شناسد. دیگر زن و مرد نمی‌شناسد و ممکن است هر کسی را از هر قشری از جامعه به خود درگیر کند. به همین علت است که اقدامات انجام شده در زمینه ترک اعتیاد، باید برای همه‌ی افراد جامعه انجام شود. همانطور که کمپ ترک اعتیاد مردان وجود دارد، باید کمپ ترک اعتیاد بانوان نیز وجود داشته باشد. ما همیشه از حقوق مساوی زنان و مردان صحبت می‌کنیم، ولی باید در این زمینه کوتاه بیاییم و قبول کنیم و کمپ ترک اعتیاد بانوان، اهمیت بیشتری نسبت به کمپ ترک اعتیاد مردان دارد.  چرا که زنان وقتی درگیر اعتیاد شوند، از نظر جسمی و روحی، مورد آسیب بیشتری قرار می‌گیرند.

کمپ ترک اعتیاد بانوان

اهمیت موضوع ترک اعتیاد بانوان و شرایط کمپ ترک اعتیاد بانوان، ما را بر آن داشت تا این مقاله از کمپتو را به آن‌ها اختصاص دهیم. اگر شما هم تمایل به کسب اطلاعات در این زمینه دارید، با ما همراه باشید.

اعتیاد بانوان

آمار اعتیاد در زنان به خصوص در شهرهای بزرگ‌تر روز به روز افزایش می‌یابد. این آمار بسیار نگران‌کننده، کاملا حقیقت دارد. اگر کمی در پارک‌ها و خیابان‌های شهر تهران قدم بزنید، متوجه حقیقت این آمار خواهید شد.

جالب اینجاست که تنها قشر فقیر یا کم‌سواد جامعه نیستند که درگیر اعتیاد می‌شوند. در بین زنان دارای اعتیاد، خانم‌هایی خواهید دید که علاوه بر وضعیت مناسب اجتماعی و تحصیلی، باز هم به مواد مخدر گرایش پیدا کرده‌اند. به نظر شما چه عاملی باث بالا رفتن تعداد زنان معتاد در جامعه شده است؟

این سوال ما را نیز کنجکاو کرد. این که زنان مختلفی از اقشار مختلف جامعه، به سمت اعتیاد گرایش پیدا می‌کنند، چه علتی می‌تواند داشته باشد؟ با کمی تحقیق به چند عامل مهم دست پیدا کردیم که در این قسمت از مقاله کمپ ترک اعتیاد بانوان، به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. از جمله عوامل موثر در ترک اعتیاد بانوان، می‌توان موارد زیر را برشمرد:

 • عدم آشنایی با انواع مواد مخدر صنعتی: اگر پای درد و دل خیلی از زنان دارای اعتیاد بنشینید، متوجه خواهید شد که آن‌ها در ابتدا با نوع موادی که مصرف می‌کردند، ناآشنا بوده‌اند. عدم اطلاع از اعتیادآور بودن محصول مصرفی یکی از مهم‌ترین عوامل برای اعتیاد در زنان محسوب می‌شود.
 • تبلیغات بی‌پایه و نادرست: معمولا مصرف کنندگان شیشه و برخی مواد صنعتی دیگر با استفاده از تبلیغات نادرست و عدم اطلاع با اعتیادآور بودن محصول، اقدام به مصرف آن کرده‌اند. مصرف شیشه برای لاغری و مصرف این نوع از مواد برای کسب انرژی بیشتر از جمله این تبلیغات‌ بی‌پایه و اساس‌اند. پس جای تعجبی ندارد وقتی بشنویم که خانمی با تحصیلات ارشد و دکتری، برای بیدار ماندن در شب‌های امتحان، به شیشه اعتیاد پیدا کرده و خانمی اهل مد و زیبایی، برای رسیدن به اندام دلخواهش، یک روزه قصد طی کردن ره صد ساله را داشته و به مواد صنعتی روی آورده است.
 • وجود اعتیاد در خانواده: یکی دیگر از دلایل اعتیاد زنان به مواد مخدر، وجود فرد دارای اعتیاد در خانواده است. زنان بسیاری به خاطر اعتیاد همسر، خود نیز به اعتیاد مبتلا شده‌اند. افرادی که تنها به خاطر لحظه‌ای لغزش، زندگی‌ خود را به خطر انداخته‌اند.
 • از هم گسستن خانواده: مطمئنا جنس مونث یکی لطیف‌ترین آفریده خداست. حساسیت روحی و عاطفی زنان و دختران باعث شده تا در مواجه شدن با مشکلات زندگی، بیشتر دچار تنهایی و افسردگی شوند. نبود یک خانواده سازمان‌یافته، ممکن است شرایط اعتیاد را برای زنان و دختران مهیا کند.
 • نبود روابط موثر بین اعضای خانواده: عدم روابط درست و موثر بین اعضای خانواده، تنها در خانواده‌های از هم گسسته دیده نمی‌شود. خانواده‌های بسیاری وجود دارند که تنها در کنار هم زندگی می‌کنند و بین اعضای خانواده، روابط محکم و دقیقی وجود ندارد. یکی از ریشه‌‌های اعتیاد در زنان را می‌توان در همچین خانواده‌هایی پیدا کرد.

خطرات اعتیاد زنان

حتی زمانی که صحت از اعتیاد و ترک اعتیاد بانوان نباشد، زنان نسبت به مردان از لحاظ جسمی و روحی آسیب‌پذیرترند. مطمئنا استثاهایی وجود دارد، اما به طور کلی نمی‌توان منکر این قضیه شد. در زیر درباره هر کدام از این موارد بیشتر توضیح خواهیم داد.

خطرات اعتیاد زنان

 • آسیب‌پذیری جسمی در زنان: قوای جسمانی زنان به طور کلی نسبت به مردان کمتر است. توان و انرژی زنان، ممکن است در دوره‌های متخلف مانند دوره ماهیانه، بارداری و شیردهی تحت تاثیر قرار بگیرد و این نشان‌دهنده آسیب‌پذیر تر بودن این جنس لطیف است.
 • آسیب‌پذیری روحی در زنان: اگر در زندگی روزمره هم توجه کنید، یک اتفاق ناخوشایند تاثیر روحی بیشتری روی زن‌ها نسبت به مردان می‌گذارد. با توجه به آمار میزان شیوع افسردگی در زنان بسیار بالاتر از مردان است. همین آمار نشان‌دهنده آسیب‌پذیری روحی در زنان است.

همانطور که گفته شد، یکی از مهمترین دلایلی که زنان به سمت اعتیاد سوق پیدا می‌کنند، همین موضوع است. زنان ممکن است به دنبال افزایش توانایی، افزایش انرژی و بهبود وضعیت روحی خود، به سمت مواد مخدر سوق پیدا کنند.

اما اعتیاد، اهداف ذکر شده را یا محقق نمی‌کند، یا تنها برای مدت کوتاهی محقق می‌کند. بعد از مدت کوتاهی، اعتیاد در فرد آثار خطرناکش را نمایان خواهد کرد. شدت این آثار خطرناک در زنان بیشتر از مردان است. کمپ ترک اعتیاد بانوان، مکانی است که باید فرد را از اعتیاد نجات دهد و این آثار را تا حد ممکن از بین ببرد.

گاهی آثار خطرناک اعتیاد، به حدی است که حتی کمپ ترک اعتیاد بانوان نیز قادر به رفع این آثار خطرناک نیستند. مانند دچار شدن فرد به بیماری‌های مختلف غیرقابل درمان مانند ایدز!

ترک اعتیاد بانوان

ترک اعتیاد چه برای مردان و چه برای زنان، از اهمیت زیادی برخوردار است. هر دو جنس، چه مرد و چه زن قرار است یک ستون از یک خانواده باشند. زمانی که ستونی از یک خانواده از استحکام کافی برخوردار نباشد، ستون دیگر تحت فشار قرار می‌گیرد. در خانواده‌های ایرانی، تربیت فرزندان بیشتر بر روی دوش زنان قرار دارد. اگر زن خانواده به اعتیاد دچار باشد، چگونه می‌تواند فرزندان موفقی به اجتماع تحویل دهد؟ تاسیس انواع کمپ ترک اعتیاد بانوان در سرتاسر ایران، به منظور مستحکم کردن این ستون مهم خانواده انجام شده است.

با پایین آمدن سن اعتیاد در زنان، دختران نوجوان و جوان نیز گرفتار اعتیاد شده‌اند. اگر برای ترک اعتیاد این سرمایه‌ها اقداماتی صورت نگیرد، زندگی آن‌ها با مشکلات جدی رو به رو خواهد شد.

نگرانی‌های مربوط به ترک اعتیاد بانوان

مراجعه به کمپ ترک اعتیاد بانوان، برای ترک اعتیاد برای زنان سخت‌ است. شاید ریشه این موضوع را بتوان در موارد زیر جستجو کرد:

 • تعداد زنان درگیر اعتیاد، نسبت به تعداد مردان بسیار کمتر است. همین آمار کمتر باعث شده تا خانم دارای اعتیاد انگشت‌نما باشد. در نتیجه جامعه نگاه خوبی به زنان معتاد ندارد و زنان دارای اعتیاد نیز از علنی کردن اعتیاد خود هراس دارند.
 • با وجود فرهنگ‌سازی‌هایی که در رابطه با بیماری اعتیاد وجود دارد، برخی از افراد به آن‌ها را مجرم می‌دانند. این عامل نیز باعث شده تا زنی که دارای اعتیاد است، از علنی کردن اعتیاد خود و اقدام برای ترک اعتیاد خودداری کند.
 • در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم، خانواده‌ها حساسیت بیشتری روی زنان و دختران خانواده نسبت به پسران و مردان خانواده دارند. از این رو نگران هستند که در کمپ ترک اعتیاد بانوان، برخورد درستی با فرد صورت نگیرد.

اگر شما نیز خود یا یکی از افراد خانواده‌تان دچار اعتیاد باشند، این نگرانی‌ها را با جان و دل درک خواهید کرد. مطمئنا این دغدغه‌ها وجود دارند و قابل درک نیز هستند. اما توجه به چند نکته در این باره، کمک می‌کند که نگرانی‌های بی‌مورد رفع شوند و دغدغه‌های اشتباه از بین بروند. این نکات را با هم مورد توجه قرار می‌دهیم:

نگرانی‌های مربوط به ترک اعتیاد بانوان

 • کمپ ترک اعتیاد بانوان ممکن است به دو صورت مجاز یا غیر مجاز فعالیت کند. اگر به کمپ ترک اعتیاد بانوان مراجعه شود، می‌توان خیال آسوده کرد که محل نگهداری زنان دارای اعتیاد مطمئن است و خطری زندگی این افراد را در دوره ترک اعتیاد تهدید نمی‌کند.
 • افرادی که در کمپ ترک اعتیاد زندگی می‌کنند همه، با مشکلات شما درگیر هستند و به نوعی همدرد هستید. علاوه بر آن کادر درمانی و کادر خدماتی به کار گرفته شده در کمپ ترک اعتیاد بانوان مجاز، به خوبی با مشکل شما آشنا هستند و شما را درک خواهند کرد.
 • بستری شدن در کمپ ترک اعتیاد بانوان به صورت محرمانه انجام می‌شود و اطلاعات شما در صورت عدم رضایت شما، به هیچ جایی درز پیدا نخواهد کرد. در نتیجه نگرانی از بابت اطلاع دیگران از اعتیاد شما، کاملا بیهوده است.

کمپ ترک اعتیاد زنان به صورت مجاز

مراکز مجاز، به مراکزی گفته می‌شوند که از سمت بهزیستی مجوز فعالیت رسمی دارند. کار این مراکز، به صورت دوره‌ای تحت نظارت قرار می‌گیرند. از جمله ویژگی‌های کمپ ترک اعتیاد مجاز، می‌توان به ویژگی‌های زیر اشاره کرد:

 • کادر درمانی متخصص: یک مرکز درمانی معتبر، دارای کادر پزشکی و کادر درمانی متخصص در زمینه ترک اعتیاد است. یعنی تمامی فرایند ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد بانوان به صورت مجاز، باید زیر نظر متخصصین انجام شود.
 • سطح رفاهی قابل قبول: سطح رفاهی کمپ ترک اعتیاد بانوان مجاز سطح قابل قبولی است. سطح رفاهی، منظور بهداشت محیط، بهداشت تغذیه، سطح تغذیه و … است.
 • استفاده از روش‌های درمانی معتبر: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مرکز درمانی مجاز این است که روش‌های درمان اعتیاد، روش‌های علمی و درست هستند. روش‌هایی که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می‌شوند و با اعمال آن‌ها، بیمار بدون عوارض درمان خواهد شد.
 • برخورد مناسب با بیمار: برخورد کارکنان مرکز ترک اعتیاد، کاملا درست است و با توجه به روحیات و بیماری مراجعین انجام می‌شود. در کمپ ترک اعتیاد بانوان، این باور وجود دارد که فرد دارای اعتیاد، بیمار است و باید با او مانند یک بیمار برخورد کرد. همانطور که برای درمان یک بیمار قلبی با او بهترین برخورد خواهد شد، برای درمان یک بیمار اعتیادی نیز بهترین برخورد انتخاب خواهد شد.
 • هزینه متناسب با خدمات: مراکز مجاز، نسبت به خدماتی که ارائه می‌دهند، هزینه دریافت می‌کنند. هزینه دریافتی مراکز مجاز، با توجه به تعرفه‌های بهزیستی دریافت می‌شوند.
 • جلسات مشاوره: کمپ ترک اعتیاد بانوان مجاز، جلسات مشاوره مورد نیاز را به صورت فردی و گروهی و خانوادگی، در صورت نیاز برگزار می‌کند. جلسات مشاوره به صورتی است که روان فرد دارای اعتیاد نیز از اعتیاد پاک خواهد شد.

به یک نکته مهم توجه داشته باشید که خیلی از مراکز با وجود داشتن مجوز تحت نظارت دقیقی نیستند. در نتیجه به هیچ مرکز کمپ ترک اعتیادی بدون بررسی‌های کامل و تحقیق مراجعه نکنید. تنها به مراکز معتبر برای ترک اعتیاد مراجعه داشته باشید. برای اطلاعات کافی در این زمینه می‌توانید به بهزیستی مراجعه کنید و مراکز ترک اعتیاد مجاز شهر خود را جویا شوید.

کمپ ترک اعتیاد بانوان غیر مجاز

شاید تا اینجای مقاله با خود بگویید که اگر کمپ ترک اعتیاد بانوان تا این اندازه موثر و مفید است، شایعات ناراحت‌کننده مراکز ترک اعتیاد از کجا نشات می‌گیرند؟ یا چرا برخی از زنان بعد از گذراندن دوره ترک دوباره به دامان اعتیاد می‌افتند؟

کمپ ترک اعتیاد بانوان غیر مجاز

پاسخ شما کاملا واضح و روشن است. کمپ ترک اعتیاد بانوان غیر مجاز! بله! مراکز غیر مجاز متعددی وجود دارد که در کنار مراکز مجاز مشغول به فعالیت‌اند. مراکزی که با ترفندهای مختلف، افراد دارای اعتیاد را به سمت خود جذب می‌کنند و بدون استفاده از روش درمانی درست، ظاهرا اقدام به درمان اعتیاد افراد می‌کنند. مسلما مراجعه به این مراکز، نتیجه‌بخش نیست و اگر ضرری به ما نرساند، نفعی نیز به حال ما نخواهند داشت.

انواع کمپ ترک اعتیاد بانوان

کمپ ترک اعتیاد بانوان نیز، مانند کمپ ترک اعتیاد مردان، دارای انواع مختلف است. از انواع کمپ ترک اعتیاد بانوان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمپ ترک اعتیاد بانوان رایگان: این نوع از مراکز، با توجه به این که تحت حمایت ارگان یا سازمانی خاصی هستند، هزینه‌ای از بیماران برای خدمات ترک اعتیاد دریافت نمی‌کنند.
 • کمپ ترک اعتیاد بانوان دولتی: این مراکز که از بهزیستی مجوز رسمی دارند، با استفاده از حمایت دولت و حمایت بهزیستی، خدمات ترک اعتیاد را به بانوان عزیز ارائه می‌دهند. هزینه بستری شدن در این مراکز، نسبت به دیگر مراکز خصوصی و فوق خصوصی کمتر است.
 • کمپ ترک اعتیاد خصوصی: این مراکز، علاوه بر خدمات ترک اعتیاد دولتی، خدمات رفاهی بیشتری به بانوان ارائه می‌دهد. از جمله این خدمات می‌توان به خدمات تفریحی متنوع اشاره کرد.
 • کمپ ترک اعتیاد بانوان vip: مراکز وی آی پی نوعی از مراکز ترک اعتیاد خصوصی هستند. این مراکز، خدماتی متنوع‌تر و لاکچری‌تر به بیمار ارائه خواهند داد. هزینه بستری در این مراکز، نسبت به دیگر مراکز دولتی و خصوصی گران است.

مراکز ترک اعتیاد به صورت دیگری نیز تقسیم‌بندی می‌شوند. مانند کمپ ترک اعتیاد اختیاری و کمپ ترک اعتیاد خصوصی.

 • کمپ ترک اعتیاد اجباری بانوان : کمپ ترک اعتیاد اجباری به نوعی از مراکز ترک اعتیاد گفته می‌شود که بیمار علی‌رغم خواسته خود در این مرکز بستری می‌شود. بیمار با خواست خانواده یا به واسطه دستگیری توسط نیروی انتظامی به مرکز ارجاع داده می‌شود و از خدمات ترک اعتیاد استفاده خواهد کرد.
 • کمپ ترک اعتیاد اختیاری بانوان: این نوع مراکز، به مراکز ترک اعتیادی گفته می‌شوند که به بستری بانوانی که خود قصد ترک اعتیاد دارند، می‌پردازند.

قابل ذکر است که این مراکز به صورت تلفیقی نیز وجود دارند. مثل کمپ ترک اعتیاد اجباری خصوصی یا کمپ ترک اعتیاد بانوان خصوصی و کمپ ترک اعتیاد وی آی پی!

انتخاب کمپ ترک اعتیاد بانوان

انتخاب نوع کمپ ترک اعتیاد باید با توجه به نیاز و خواست شما انجام شود. ترک اعتیاد باید در مرکزی انجام شود که در آن احساس راحتی داشته باشید. اگر شما در زندگی عادی کاملا در رفاه هستید و زیاد به تفریحات شخصی‌ خود توجه دارید، بهتر است در کمپ ترک اعتیاد خصوصی بستری شوید.

انتخاب کمپ ترک اعتیاد بانوان

اما اگر از نظر پرداخت هزینه کمپ ترک اعتیاد بانوان خصوصی و فوق خصوصی مشکل دارید، نگران نباشید. حقیقت این است که ترک اعتیاد، تا حد زیادی به خود شما و کادر درمانی مرکز ترک اعتیاد بستگی دارد. خدمات رفاهی تنها روند درمان را برای شما دلپذیرتر خواهند کرد. در نتیجه بدون هیچ نگرانی به کمپ ترک اعتیاد بانوان رایگان یا کمپ ترک اعتیاد بانوان دولتی مراجعه کنید و اقدام به ترک اعتیاد کنید.

شاید هنوز هم برای انتخاب کمپ ترک اعتیاد بانوان سردرگم باشید. سایت کمپتو مرجع معتبری در زمینه معرفی انواع کمپ ترک اعتیاد بانوان محسوب می‌شود. با یک تحقیق ساده در سایت، می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید و از این انتخاب لذت ببرید.

 

 

 

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]
Call Now Button