ترک اعتیاد رایگان

اعتیاد معضل بزرگی است. پای اعتیاد که به یک خانواده باز شود، خواه ناخواه فقر نیز در پی آن می‌آید. افراد زیادی هستند که تمایل به ترک اعتیاد دارند؛ اما با این وجود از پس هزینه‌های کمپ ترک اعتیاد برنمی‌‎آیند. از این رو اهمیت کمپ ترک اعتیاد رایگان، معلوم می‌شود. بله! باید برای افرادی که تمایل به ترک اعتیاد دارند و از نظر مالی در مشکلات متعددی به سر می‌برند، برنامه‌هایی در نظر گرفته شود. اگر شما هم جزو همین افراد هستید و خود یا یکی از افراد خانواده‌تان با مشکل اعتیاد روبه‌رو شده است، ناامید نشوید. شما هم می‌توانید با استفاده از خدمات انواع کمپ ترک اعتیاد رایگان، ریشه‌ی اعتیاد را از خانواده خود بکنید و سلامتی و گرمی و نشاط را جایگزین آن کنید. اگر می‌خواهید درباره ترک اعتیاد رایگان اطلاعات کاملی داشته باشید، با ما همراه باشید. ما در این مقاله از کمپتو به بحث مهم کمپ ترک اعتیاد رایگان می‌پردازیم.

اعتیاد چیست؟

به هر گونه وابستگی که در ما شکل بگیرد و از اختیار ما خارج باشد، اعتیاد می‌گویند. اعتیاد زمانی خطرناک است که این وابستگی به چیز مضری باشد. یکی از موارد مضر و اعتیاد آور انواع مواد مخدر است. اعتیاد به هر چیز، مانند یک بیماری عمل می‌کند. اختیار را از دست ما خارج می‌کند و خود واقعی ما را از ما می‌گیرد. کسی که درگیر اعتیاد شود، با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شود. خیلی از افراد در ابتدای راه متوجه راه اشتباه خود می‌شوند و دوست دارند به صورت اختیاری اعتیاد خود را ترک کنند. گاهی هم خانواده این افراد، با توجه نشان دادن به مشکلات پیش‌آمده، سعی می‌کنند این افراد را به سمت ترک اعتیاد تشویق کنند و اگر با مشکل مالی مواجه باشند، به دنبال کمپ ترک اعتیاد رایگان هستند.ترک اعتیاد رایگان

اگر خانواده احساس کند که فرد دارای اعتیاد نسبت به ترک بی‌رغبت است، ممکن است اقدام به بهترین کمپ ترک اعتیاد اجباری این عضو از خانواده کنند. متاسفانه خیلی از اوقات نیز، کار از کار می‌گذرد و فرد دیر به فکر ترک اعتیاد می‌افتد. افراد کارتون خوابی که درگیر اعتیاد باشند، از این دست افراد هستند. این افراد کسانی هستند که نخواسته یا نتوانسته‌اند اعتیاد خود را به موقع ترک کنند. به این افراد معتادان متجاهر گفته می‌شود. کمپ‌های متعددی وجود دارد که به انواع افراد دارای اعتیاد، خدمات کمپ ترک اعتیاد رایگان ارائه می‌دهند. چه افرادی که می‌خواهند به صورت اختیاری اعتیاد خود را ترک کنند، چه افرادی که به اجبار خانواده و چه معتادان متجاهر، می‌توانند در جستجوی کمپ ترک اعتیاد رایگان مخصوص به خود باشند و از این امکانات استفاده کنند.

ترک اعتیاد چیست؟

ترک اعتیاد به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که در راستای رفع وابستگی به مواد مخدر انجام می‌شود. این اقدامات، اقدامات ثابتی نیستند و در روش‌های مختلف متفاوت‌اند. از جمله روش‌های ترک اعتیاد می‌توان به ترک اعتیاد با دارو، ترک اعتیاد بدون مصرف دارو، ترک اعتیاد تدریجی و ترک اعتیاد فوق سریع اشاره کرد. در کمپ ترک اعتیاد رایگان، ممکن است انواع روش‌ها به کار گرفته شود که باید درباره آن اطلاعات کافی کسب کرد.

انتخاب روش ترک اعتیاد رایگان باید با توجه شرایط مختلفی انجام شود. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توان جسمی فرد دارای اعتیاد: این عامل مهم باید حتما در نظر گرفته شود. چه در ابتدای فرایند درمان و چه در دوران درمان.
 • توان روحی فرد دارای اعتیاد: یک عامل مهم است که توجه به آن، از هر گونه بی‌انگیزگی یا بروز آسیب روحی در طی درمان جلوگیری خواهد کرد.
 • نوع اعتیاد: نوع مواد مخدر تاثیر بسیاری در انتخاب نوع درمان خواهد داشت. چرا که هر نوع از مواد مخدر، تاثیرات مختلفی روی روح و جسم فرد دارای اعتیاد دارد.
 • سطح اعتیاد: سطح اعتیاد نیز به نوبه خود از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب روش به شمار می‌آید. این که فرد چه میزان مواد مصرف می‌کند و چقدر به مواد مخدر وابسته است، باید در نظر گرفته شود.
 • نوع اقدام به اعتیاد: قبل از انتخاب روش درمان باید بررسی شود که آیا فرد به صورت اختیاری اقدام به ترک اعتیاد کرده یا از روی اجبار!

این شرایط، شرایطی هستند که باید در هر کمپی، چه کمپ ترک اعتیاد رایگان و چه کمپ ترک اعتیاد همراه با هزینه، در نظر گرفته شوند. زمانی فرایند ترک اعتیاد با موفقیت پایان می‌پذیرد که این شرایط، در انتخاب روش ترک اعتیاد دخیل شوند. در این زمان است که نتیجه اثربخشی انتظار فرد دارای اعتیاد را می‌کشد و فرد با موفقیت اعتیاد خود را کنار می‌گذارد.

کمپ ترک اعتیاد کجاست؟

کمپ ترک اعتیاد به مکانی گفته می‌شود که اقدامات ترک اعتیاد در آن انجام می‌شود. خدمات توسط مددکاران به فرد دارای اعتیاد (مددجو ) ارائه می‌شود. در گذشته، متداول بود که ترک اعتیاد را در خانه انجام می‌دادند. امروزه هم این اتفاقات کماکان می‌افتد. مخصوصا زمانی که فرد دارای اعتیاد و خانواده او، هزینه پرداخت خدمات مراکز را ندارند و از کمپ ترک اعتیاد رایگان نیز بی‌خبرند.

ترک اعتیاد در خانه، یک ایراد بزرگ داشت. ایراد این روش این بود که ترک اعتیاد به سختی و بدون روش درست انجام می‌شد. روشی که در آن به صورت یکباره و بدون بررسی‌های لازم و استفاده از دارو، مصرف مواد مخدر قطع می‌شد و مشکلات متعددی فرد در معرض ترک را تهدید می‌کرد. چه بسا در زمان درد و خماری  فرد، مشکلاتی نیز برای افراد خانواده پیش می‌آمد. با فرهنگ‌سازی درست در رابطه با اعتیاد، همه دریافتند که اعتیاد، یک بیماری است. یک بیماری که مانند سایر بیماری‌ها باید توسط یک متخصص و زیر نظر پزشک و روانشناس و روانپزشک درمان شود. در این مراکز، هزینه‌هایی صرف می‌شود که ممکن است از مددجو دریافت شود یا از جایی دیگر تامین شود. به این نوع مراکز کمپ ترک اعتیاد رایگان گفته می‌شود.

کمپ ترک اعتیاد جایی است، که متخصصینی در زمینه ترک اعتیاد، در کنار هم جمع شده‌اند و به مددجویان کمک می‌کنند تا اعتیاد خود را با کمترین عوارض کنار بگذارند. با کنارگذاشتن مواد مخدر سلامتی جسمی و روحی به فرد بازمی‌گردد. در نتیجه کمپ ترک اعتیاد، مکانی است برای بازگرداندن سلامتی به جامعه‌ی انسانی. به مرکزی که برای خدمات ارائه شده، هزینه‌ای از مددجو دریافت نشود، کمپ ترک اعتیاد رایگان گفته می‌شود.

در کمپ ترک اعتیاد چه اقداماتی انجام می‌شود؟

همانطور که گفتیم، در کمپ ترک اعتیاد، با توجه به شرایط فرد، روش درمانی متفاوتی پیش رو گرفته می‌‍شود. هر روش درمانی شامل اقداماتی است که ممکن است در دیگر روش‌های درمانی شاهد آن نباشیم.در کمپ ترک اعتیاد چه اقداماتی انجام می‌شود؟ پس نمی‌توان درباره تمامی اقدامات انجام شده در کمپ ترک اعتیاد رایگان، نظر خاصی داد.

هزینه ترک اعتیاد

هزینه کمپ ترک اعتیاد، وابسته به جایی که در آن بستری می‌شوید، متفاوت است. هزینه ترک اعتیاد به عوامل زیر بستگی داد:

 • نوع کمپی که در آن بستری می‌شویم: بله نوع کمپ تاثیر بسیاری روی هزینه‌‍های ترک اعتیاد دارد. در ادامه، این عامل را بیشتر بررسی خواهیم کرد.
 • مدت زمان بستری: معمولا دوره درمانی، بین 20 روز تا 30 روز متغیرا طول می‌کشد. اما نمی‌توان در این باره نظر قطعی داد و اگر بخواهیم بهترین نتیجه از ترک اعتیاد را بگیریم، باید مطابق دستور پزشک عمل کنیم. گاهی بیمار به دوره‌ای طولانی‌تر از حد معمول برای درمان نیاز دارد که بنابر صلاح پزشک و رضایت فرد، حتما لحاظ می‌شود.
 • نوع درمان: نوع درمان با توجه به نوع اعتیاد و شرایط فرد انتخاب می‌شود. با توجه به داروها، لوازم و کادر درمانی مورد نیاز، هزینه درمان ممکن است متفاوت باشد و روی هزینه نهایی ترک اعتیاد تاثیر مثبت یا منفی بگذارد.

اگر بخواهیم مراکز ترک اعتیاد را براساس هزینه به چند دسته مختلف تقسیم کنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • کمپ ترک اعتیاد vip با هزینه بالا: در این مراکز خدماتی لاکچری و فوق خصوصی ارائه می‌شود و به خاطر ارائه این خدمات هزینه نسبت به سایر مراکز، بالاتر است.
 • کمپ ترک اعتیاد خصوصی با هزینه نسبتا بالا: در این نوع از مراکز، خدمات خصوصی ارائه می‌شود. این مراکز، معمولا هزینه‌ای متناسب با خدمات خود برای بیمار در نظر می‌گیرند.
 • کمپ ترک اعتیاد دولتی با هزینه کم: کمپ‌های دولتی با توجه به حمایت دولت و ارائه خدمات متوسط، هزینه‌ای کمتر از سایر مراکز از بیمار دریافت می‌کنند. این مراکز تنها بر روی خدمات و تفریحات لازم برای پروسه ترک اعتیاد تمرکز دارند و خدمات خصوصی‌ای به بیمار ارائه نمی‌دهند.
 • کمپ ترک اعتیاد رایگان، بدون هزینه: کمپ ترک اعتیاد رایگان، همانطور که از نامش پیداست، خدماتی بدون دریافت هزینه ارائه می‌دهد. این مراکز، ممکن است انواع مختلقی داشته باشند و از نظر ارائه خدمات با هم متفاوت باشند.

ترک اعتیاد رایگان

امروزه فراهم آوردن شرایط برای ترک اعتیاد رایگان، بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

اعتیاد، مشکلی مشکل‌زا است. به این معنی که مشکلات زیادی در پی اعتیاد به زندگی‌ها باز می‌شود. زندگی‌ای که تا دیروز از نظر مالی و رفاهی و سلامت به نظر تامین می‌رسید، با یک اشتباه ساده به نام اعتیاد به سمت فقر پیش رفته است. گاهی وضعیت مالی خانواده به حدی افت می‌کند که تقبل هزینه ترک اعتیاد نیز غیر ممکن می‌شود. سازمان‌ها و نهادهای مختلفی برای فراهم آوردن شرایط ترک اعتیاد افراد بی‌بضاعت اقدامات کوچک و بزرگ انجام داده‌اند. مهم‌ترین آن‌ها بهزیستی است که در این زمینه بودجه دولتی نیز دارد. بهزیستی شرایط مختلفی برای ترک اعتیاد رایگان فراهم آورده است. از جمله این شرایط می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

 • تقبل هزینه کمپ ترک اعتیاد دولتی برای افراد کم‌بضاعت
 • تاسیس کردن کمپ ترک اعتیاد رایگان، در برخی مناطق

گاهی شرایط ترک اعتیاد رایگان برای یک فرد کم‌بضاعت، از جانب خیرین فراهم می‌شود. خیرین محترمی که می‌دانند این کار خیر، یک کار ماندگار است.ترک اعتیاد رایگان

با نجات یک فرد دارای اعتیاد:

 • یک نفر سلامت خود را بازمی‌یابد
 • یک خانواده از فشار روحی آزاد می‌شود.
 • یک خانواده کنار هم جمع می‌شود.
 • یک خانواده از فقر نجات پیدا می‌کند.
 • یک کودک، از کودک‌آزاری نجات پیدا می‌کند.
 • یک کودک، تحت تربیت درست بزرگ می‌شود.
 • یک جنایت از جنایات هر روزه شهر کمتر می‌شود.

بله یک زندگی نجات می‌یابد! فرقی نمی‌کند شمایی که این متن را می‌خوانید چه زندگی‌ای دارید. مهم این است که بدانید تامین هزینه ترک اعتیاد برای یک فرد دارای اعتیاد چقدر ممکن است حیاتی و مهم باشد.

موجب خیر شدن و فراهم کردن ترک اعتیاد رایگان برای یک فرد دارای اعتیاد، از جمله کارهای خیری است که خیر آن هیچ وقت از بین نمی‌رود.

کمپ ترک اعتیاد رایگان

شاید شما نیز به دنبال کمپ ترک اعتیاد رایگان، سایت‌های اینترنتی را زیر و رو کرده‌اید و به چیزی نرسیده‌اید. در جستجوی خود به چند نکته توجه کنید. منظور از کمپ ترک اعتیاد رایگان از نظر افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد:

کمپ ترک اعتیاد رایگان: در این مراکز، از مددجو هیچ هزینه‌ای بابت استفاده از خدمات دریافت نمی‌شود. هزینه زندگی و هزینه درمان کاملا رایگان است. این هزینه ممکن است توسط حامیان مختلفی تامین شود.

کمپ ترک اعتیاد نیمه رایگان: در این مراکز، هزینه‌ها از افراد عادی دریافت می‌شوند. اما با شناسایی افراد با مشکل مالی، هزینه درمان از آن‌ها دریافت نمی‌شود. ترک اعتیاد رایگان در این مراکز، ممکن است به واسطه خیرین فراهم شده باشد یا مدریت کمپ ترک اعتیاد، مددجو را به بهزیستی معرفی کرده باشد.

کمپ ترک اعتیاد با برخی خدمات رایگان: برخی مراکز ترک اعتیاد، بخشی از خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می‌دهند. در نتیجه هزینه ترک اعتیاد در این مراکز، برای افراد دارای اعتیاد، کمتر خواهد بود.

ترک اعتیاد رایگان برای معتادان متجاهر

بیشتر مراکز ترک اعتیاد رایگان، برای معتادان متجاهر در نظر گرفته می‌شود. معتادان متجاهر چه کسانی هستند؟ به معتادانی که توسط نیروی انتظامی به عنوان کارتون‌خواب و بی‌خانمان از سطح شهر جمع‌آوری می‌شوند، معتادان متجاهر گفته می‌شود. در حقیقت این افراد نیازمندترین افراد از نظر دریافت خدمات کمپ ترک اعتیاد رایگان هستند. افرادی که به خاطر اعتیاد تا مرز نهایی مشکلات پیش‌رفته‌اند، توانایی یا تمایل ترک اعتیاد نداشته و یا ندارند.

دولت برای این سری از بیماران، خدمات رایگان در نظر گرفته است. گرچه عملکرد تمامی کمپ‌های اجباری ترک اعتیاد مورد بررسی قرار نگرفته‌ است؛ اما نتیجه ترک اعتیاد رایگان این بیماران خیلی چشمگیر نیست. دلیل این مورد، علاوه بر عملکرد کمپ ترک اعتیاد، در موارد دیگری نیز ریشه دارد. از جمله این موارد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • اجباری بودن ترک اعتیاد
 • سطح بالای اعتیاد در این قشر از جامعه‌
 • عدم وجود خانواده یا حمایت آن
 • درگیری این افراد با بیماری‌های مختلف مانند HIV
 • نداشتن انگیزه و امیدترک اعتیاد رایگان برای معتادان متجاهر

امروزه نظارت بیشتری بر عملکرد کمپ ترک اعتیاد رایگان برای زندانیان متجاهر وجود دارد. از جمله انتظاراتی که از این مراکز می‌رود، داشتن کادر روان درمان کاملا حرفه‌ای است. چرا که تداوم نتیجه ترک اعتیاد رایگان در این افراد، با سلامتی روحی این افراد، تضمین می‌شود.

ترک اعتیاد رایگان اختیاری

مراکز مختلفی نیز برای ترک اعتیاد رایگان اختیاری وجود دارد. اگر بخواهید با این مراکز آَشنا شوید، می‌توانید از مشاورین کمپتو کمک بگیرید. ما در کمپتو، آشنایی کاملی با انواع کمپ ترک اعتیاد داریم و در صورت شناخت کمپ ترک اعتیاد رایگان، شما را راهنمایی خواهیم کرد.

موثرترین راه برای شناسایی کمپ ترک اعتیاد رایگان در شهرهای مختلف، استعلام از بهزیستی است. بهزیستی، خود یکی از بانیان کمپ ترک اعتیاد رایگان است. علاوه بر آن به واسطه نظارت بهزیستی بر مراکز ترک اعتیاد مختلف، انواع کمپ ترک اعتیاد رایگان برای بیماران را شناسایی می‌کند و می‌تواند شما را به مراکز تحت حمایت خیرین معرفی کند.

ترک اعتیاد رایگان در کنگره 60

شاید شما هم نام کنگره 60 را شنیده باشید. این کنگره، نمایندگی‌های متعددی در سطح کشور دارد که به کمپ ترک اعتیاد رایگان نیز شهرت دارند. این کنگره متشکل است از افرادی رهایی یافته از اعتیاد و افراد خیری که مایل به ترک اعتیاد رایگان افراد مختلف جامعه هستند.

کنگره 60 در زمینه ترک اعتیاد رایگان دارای مجوز است و به صورت قانونی فعالیت دارد. روش درمانی در این مرکز یک روش ثابت و تضمین شده است و عوارض خاصی در پی ندارد. شاید این روش درمانی تنها روش درمانی‌ای باشد که با کمترین عوارض، برای تمامی بیماران نتیجه‌بخش بوده است.

روش درمانی DST که در ترک اعتیاد رایگان کنگره 60 استفاده می‌شود، به این صورت است که مسافر ترک اعتیاد به کمک یک همسفر، در طول ده الی یازده ماه با دوره‌های 21 روزه، همراه می‌شود. دوز مصرفی مواد مخدر، در هر دوره کم و کم‌تر خواهد شد و تا مرز صفر خواهد رسید. حتما می‌پرسید: مسافر و هم‌سفر چه کسانی هستند؟

 • مسافر کسی است که قصد ترک اعتیاد رایگان را دارد.
 • همسفر کسی است که خود، تجربه موفقی در ترک اعتیاد داشته و به واسطه همین روش درمانی، سلامت خود را بازیافته است.

جالب است بدانید که ما در این قسمت از مقاله اشتباها، از ترکیب کلمات ” ترک اعتیاد رایگان ” استفاده کردیم. در این موسسه چیزی به نام ترک اعتیاد رایگان وجود ندارد و به جای آن از ترکیب کلمات ” درمان اعتیاد رایگان ” استفاده می‌شود. چرا که به نکاه آن‌ها به ترک اعتیاد، یک نگاه کاملا درمانی است و با فرد دارای اعتیاد، مانند یک بیمار رفتار می‌شود.

 

 

[تعداد: 4    میانگین: 2.3/5]

اعتیاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button