بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی

خیلی از افراد به درستی نمی‌دانند باید چه کمپ ترک اعتیادی را برای درمان اعتیاد خود یا نزدیکان خود انتخاب کنند. برای اینکه بدانید چه کمپ ترک اعتیادی برای درمان اعتیاد شما مناسب‌تر است، باید اطلاعات خود را در زمینه انواع مراکز بالا ببرید. یکی از انواع مراکز درمانی، بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران است. ما در این مقاله به صورت اختصاصی به معرفی این نوع از مراکز می‌پردازیم.

بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

با مطالعه این مطلب می‌توانید تصمیم خود را در رابطه با انتخاب مرکز ترک اعتیاد دولتی یا خصوصی بگیرید. اگر انتخاب شما کمپ ترک اعتیاد خصوصی نیز باشد، خواندن این مقاله خالی از لطف نخواهد بود. چرا که می‌توانید با استفاده از اطلاعاتی که به شما می‌دهیم، بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران را پیدا کنید.

اهمیت انتخاب کمپ ترک اعتیاد

هیج وقت نباید یک اشتباه را ادامه داد. هر اشتباه در زندگی باید تجربه‌ای باشد برای زندگی‌ سالم‌تر. وقتی به اعتیاد دچار می‌شویم، باید خیلی زود خود را از آن بیرون بکشیم. اعتیاد مانند یک باتلاق است که انسان را آرام آرام به درون خود می‌کشد. اگر برای بیرون آمدن از این باتلاق تاخیر کنیم، ممکن است زندگی‌مان با خطرات جدی مواجه شود. کسی که در معرض مواد مخدر قرار می‌گیرد، ممکن است چند اشتباه بزرگ انجام دهد. این اشتباهات، موارد زیر هستند:

 • تن دادن به مصرف مواد مخدر
 • ادامه دادن به مصرف با خیال این که معتاد نمی‌شوند.
 • ایستادگی در برابر این واقعیت که دچار اعتیاد شده‌اند.
 • دیر اقدام کردن به ترک مواد مخدر
 • انتخاب نادرست کمپ ترک اعتیاد

شاید با همه‌ی موارد بالا به جز مورد آخر هم‌عقیده‌ باشید و با خود فکر کنید که انتخاب نادرست کمپ ترک اعتیاد، به اندازه اشتباهات ذکر شده، خیلی اشتباه بزرگی نیست. احتمالا قرار گرفتن این گزینه را در کنار دیگر اشتباهات، کمی اغراق‌امیز نیز تصور کنید.

اما ما به شما هشدار می‌دهیم که اگر دیگر اشتباهات را در زندگی خود تجربه‌ کرده‌اید، مراقب این مورد نیز باشید. انتخاب نادرست کمپ ترک اعتیاد در تهران، می‌تواند شما را از مسیر ترک اعتیاد دور کند. همیشه اقدام برای اولین ترک اعتیاد، راحت تر است تا این که بخواهید برای دومین بار و سومین بار، اقدام به ترک کنید.

تفاوت کمپ ترک اعتیاد خصوصی و دولتی

اگر ترک اعتیاد شما در دفعه‌ی اول موفق نباشد، ممکن است شما را نسبت به ترک اعتیاد دلسرد کند. گاها دیده شده، افرادی که به کمپ ترک اعتیاد نامعتبری مراجعه کرده‌اند، دوباره به اعتیاد آلوده شده‌اند. چه بسا اعتیاد آن‌ها شدت نیز یافته است. تازه اگر آسیب‌های روحی‌ای که ممکن است به دلیل اتفاقات ناخوشایند داخل کمپ پیش‌ بیاید، نادیده بگیریم!

در نتیجه، اگر به دنبال انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران هستید، کمی دست نگه دارید! شما باید در انتخاب خود حساسیت بالایی داشته باشید تا بتوانید یک بار برای همیشه، از شر اعتیاد راحت شوید.

تفاوت کمپ ترک اعتیاد خصوصی و دولتی

برای انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، باید تفاوت بین کمپ ترک اعتیاد دولتی و خصوصی را مدنظر قرار دهیم. تفاوت بین کمپ ترک اعتیاد خصوصی و کمپ ترک اعتیاد دولتی را می‌توان در موارد زیر جستجو کرد:

 • بررسی وضعیت بیمار: معمولا در مراکز خصوصی، وضعیت بیمار به صورت دقیق‌تری انجام می‌گیرد. شاید دلیل این موضوع کادر درمانی کامل‌تر و تعداد بیماران کمتر و مواجه نبودن مرکز با مشکل بودجه باشد. همچنین امکانات بالاتر باعث می‌شود که بررسی‌ها به صورت کامل‌تر و دقیق‌تری انجام شوند. البته ای مورد به معنای عدم بررسی وضعیت بیمار در مراکز دولتی نیست! خیلی از مراکز دولتی نیز به خوبی از عهده این امر برمی‌آیند.
 • انتخاب روش درمانی: با توجه به کامل‌تر بودن امکانات و تجهیزات و مواجه نبودن با مشکل بودجه در مراکز خصوصی، هر روش درمانی‌ای می‌تواند برای بیمار انتخاب شود. در نتیجه بدون داشتن هیچ محدودیتی، بهترین روش درمانی انتخاب خواهد شد. این در صورتی است که در خیلی از مراکز دولتی به دلیل وجود محدودیت‌ها تنها یک روش واحد برای درمان بیماران استفاده می‌شود. بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، مرکزی است که بهترین روش‌های درمانی را تحت پوشش قرار دهد.
 • خدمات رفاهی: خدمات رفاهی در مراکز دولتی، در سطح متوسطی ارائه می‌شوند. با توجه به شرایط بد زندگی خیلی از افرادی که به اعتیاد دچارند، این سطح از خدمات ممکن است خیلی هم خوب باشد. اما این خدمات برای عده‌ای دیگر کافی نیست. خدمات کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران یا سایر شهرستان‌ها، نسبت به خدمات رفاهی مراکز دولتی خیلی بهتر است.
 • کادر درمانی: معمولا تعداد کادر درمانی باید نسبت به تعداد افراد بستری شده در نظر گرفته شود. کادر درمانی باید مجموعه‌ای کامل از پزشک و روانشناس و روانپزشک و مددکار و روان پرستار باشد. معمولا کادر درمانی در مراکز خصوصی نسبت به مراکز دولتی کامل‌ترند.
 • هزینه درمان: هزینه  کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، نسبت به کمپ ترک اعتیاد دولتی بالاتر است. البته این هزینه، تنها در جهت رفاه بیمار از او دریافت می‌شود. بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، مرکزی است که نسبت به خدمات ارائه شده، هزینه کمتری از بیمار دریافت کند.

جای ذکر یک نکته در این قسمت خالی از لطف نیست:

 • خیلی از مراکز دولتی بهتر از برخی مراکز خصوصی به بیمار خدمات ارائه می‌دهند. برخی مراکز خصوصی نامعتبر، تنها نام کمپ ترک اعتیاد خصوصی را یدک می‌کشند و تنها قصد خالی کردن جیب مشتری را دارند. در نتیجه برای انتخاب کمپ ترک اعتیاد خصوصی، باید به دنبال بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران باشید تا ضرری متوجه احوال و جیب شما نشود.

انواع کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

اگر بخواهیم مراکز ترک اعتیاد خصوصی را تقسیم‌بندی کنیم، به دو نوع از کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، برخواهیم خورد.

 • کمپ ترک اعتیاد خصوصی اجباری: این نوع از مراکز، برای بستری افرادی در نظر گرفته شده‌اند که با خواست خود برای ترک اعتیاد اقدام نمی‌کنند. این افراد یا بنابر خواست خانواده که به صورت قانونی اقدام کرده‌اند برای بستری به کمپ ترک اعتیاد وارد اجباری وارد می‌شوند، یا بوسیله دستگیری نیروی انتظامی در اماکن مختلف.
 • کمپ ترک اعتیاد خصوصی اختیاری: این نوع از مراکز، برای بستری افرادی که به صورت خودخواسته اقدام به ترک اعتیاد کرده‌اند در نظر گرفته می‌شود.

قابل ذکر است که کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، ممکن است تلفیقی از هر دو نوع مرکز ذکر شده باشد. یعنی هم خدمات ترک اعتیاد اجباری ارائه دهد، و هم خدمات ترک اعتیاد اختیاری!

انواع کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

مسلما نگهداری هر نوع از بیماران اجباری و اختیاری، روش‌ها و مراقبت‌های مخصوص به خود را می‌طلبد. مثلا برای درمان از بیماران ترک اعتیاد اجباری، باید توجه بیشتری نشان داد و از نظر روحی و روانی، درمان‌های مخصوصی به این افراد ارائه داد. در بیماران اختیاری، انگیزه ترک اعتیاد وجود دارد، اما در بیماران ترک اعتیاد اجباری، این انگیزه باید ایجاد شود. تنها ترک جسم از اعتیاد، کافی نیست و فرد بستری شده، باید از نظر روحی و روانی نیز اعتیاد را کنار بگذارد. بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، آن مرکزی است که به خوبی این مسئله را درک و عملی کند.

اگر هدف یک مرکز، هم ترک اعتیاد اختیاری و هم ترک اعتیاد اجباری است، باید پتانسیل و شرایط مورد نیاز آن را داشته باشد و از کادر درمانی متبحر در هر دو زمینه استفاده کند.

خدمات ارائه شده در کمپ ترک اعتیاد خصوصی

همانطور که گفته شد، خدماتی که در کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، به بیماران ارائه می‌شود، خدمات کامل‌تری است. این کامل بودن خدمات را در موارد زیر می‌توان مشاهده کرد:

 • محل زندگی افراد: اگر برای پاک کردن جسم از مواد مخدر، نیاز به اقداماتی باشد، این اقدامات انجام می‌شوند. بعد از این که بدن از مواد مخدر پاک شد، بیمار برای دوره‌ای خاص، در مرکز بستری شده و تحت درمان‌های تکمیلی قرار می‌گیرد. محل زندگی فرد در کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، می‌تواند در سالن یا اتاق چندنفره و تک نفره باشد. این که فرد تمایل به زندگی در چه محیطی داشته باشد، در تایین محل بستری او تاثیر خواهد داشت. در نتیجه دوره درمان تکمیلی، برای بیمار به صورتی خوشایند سپری می‌شود.
 • تغذیه: از آنجا که در فرایند ترک اعتیاد، توان و انرژی جسمی فرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تغذیه مهم می‌شود. می‌توان خیال آسوده کرد که بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، یک رژیم غذایی متناسب با حال بیماران برای آن‌ها در نظر می‌گیرد. کیفیت و کمیت غذای مرکز، در مراکز خصوصی خیلی خوب است.
 • خدمات تفریحی: هر فردی در دوران سخت زندگی، ممکن است دچار انزوا و افسردگی شود. سختی‌های ترک اعتیاد نیز همین مسائل را در پی دارند. فرد در حین ترک، بخاطر شرایط بد جسمی و روحی نیاز به تفریحات سالم دارد. تفریحاتی سالمی که باید جای تفریح ناسالم اعتیاد را بگیرد. در مراکز ترک اعتیاد خصوصی به مسئله تفریح بیماران، توجه ویژه می‌شود. در تمامی مراکز خدمات تفریحی ارائه می‌شوند ولی سطح این خدمات در بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران بهتر است.
 • خدمات ورزشی: ورزش مسئله مهمی است. در مراکز خصوصی زمینه ورزش افراد به صورت کاملی فراهم شده است. بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، دارای بهترین سالن ورزشی نیز هست. از جمله دیگر امکانات ورزشی می‌توان به استخر شنا اشاره کرد.
 • ارتباط با خانواده: ارتباط با خانواده در بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی به راحتی امکان‌پذیر است. حتی ممکن است برای بیمارانی که اتاق شخصی دارند، امکان همراهی خانواده همراه بیمار فراهم شود.
 • جلسات مشاوره: به جلسات مشاوره باید به شدت بها داده شود. بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی اهمیت موضوع جلسات مشاوره را می‌داند و جلسات مناسب حال بیمار را به صورت کامل برگزار خواهد کرد.

انواع کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران

کمپ ترک اعتیاد خصوصی برای چه کسانی مناسب است؟

مرکز ترک اعتیاد خصوصی ممکن است برای افراد زیادی بهترین گزینه باشد. از جمله افرادی که این مراکز به آن‌ها پیشنهاد می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حساسیت افراد برای درمان قطعی: خیلی از افراد و خانواده‌ها تمایل دارند، دوران ترک اعتیاد خود یا نزدیکانشان، در مرکز معتبر و با خدمات رفاهی بالاتری انجام شود. این افراد می‌خواهند به این طریق سختی ترک اعتیاد را به حداقل ممکن برسانند. در نتیجه انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.
 • بیماران ترک اعتیاد اجباری: افرادی که به صورت اجباری برای ترک اعتیاد بستری می‌شوند، از نظر روحی شرایط سخت‌تری را تجربه می‌کنند. عدم توجه به خواست آن‌ها در ترک اعتیاد، کار را مشکل‌تر می‌کند. در صورتی که زندگی این افراد در کمپ ترک اعتیاد در تهران مطابق نیازشان نباشد، ممکن است درمان نتیجه‌بخش نباشد. خدمات رفاهی کامل، به ایجاد انگیزه‌ی فرد کمک خواهد کرد.
 • افرادی که سطح زندگی بالایی دارند: مطمئنا در جامعه ما، طبقات مختلفی از سطح زندگی وجود دارد. قشر فقیر، متوسط و قشر مرفه! مبتلایان به اعتیاد، ممکن است از هر قشری باشند. افرادی که سطح زندگی بالاتری دارند، از ترس تغییر شرایط زندگی در دوران بستری، اقدامی برای ترک اعتیاد انجام نمی‌دهند. بستری شدن در بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، برای این افراد پیشنهاد خوبی است.

با توجه به مواردی که ذکر کردیم، بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، برای هر فردی ممکن است بهترین پیشنهاد باشد. هر کسی که بخواهد در دوره ترک اعتیاد، از نظر رفاهی و تفریحی مشکلی نداشته باشد، می‌تواند با انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، خیال خود را آسوده کند. مهم نیست وضعیت مالی فرد در چه سطحی قرار دارد. اگر نیاز به درمان در بهترین حالت داشته باشد، می‌تواند از مزیت تقسیم‌بندی هزینه‌ها در برخی مراکز استفاده کند.

کمپ ترک اعتیاد خصوصی برای چه کسانی مناسب است؟

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

معمولا هزینه مزاکز ترک اعتیاد با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهند، تایین می‌شود. مراکز خصوصی هزینه‌ای بالاتر نسبت به مراکز دولتی دارند. گذشته از آن، خدمات ارائه شده در انواع کمپ ترک اعتیاد خصوصی نسبت به هم متفاوت است. برخی از مراکز، خدمات وی آی پی ارائه می‌دهند که مسلما هزینه بستری فرد دارای اعتیاد در آن‌ها نسبت به دیگر مراکز خصوصی بالاتر خواهد بود.

در بحث هزینه باید به چند نکته توجه ویژه داشته باشید:

 • برای مراکز خصوصی نیز تعرفه خاصی در نظر گرفته شده. این تعرفه با توجه به خدمات ارائه شده در مرکز است.
 • زمانی می‌توان دو مرکز ترک اعتیاد را از نظر هزینه با هم مقایسه کرد که خدمات ارائه شده در این مراکز، همسان باشند.
 • قبل از انتخاب به اعتبار کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، توجه داشته باشید. خیلی از مراکز صرفا نام خصوصی را به دنبال اسم خود یدک می‌کشند و خدمات خوبی به بیمار ارائه نمی‌دهند.
 • اگر در پرداخت هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران، مشکل دارید، می‌توانید درخواست پرداخت قسطی هزینه را داشته باشید. در صورتی که این امکان در مرکز وجود داشته باشد، مشکل پرداخت هزینه حل خواهد شد.

معرفی بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی

این که بهترین کمپ ترک خصوصی در تهران کدام مرکز است، سوال همیشگی برخی از افراد است. پاسخ دادن به این سوال، ممکن است وابسته به زمان و برخی فاکتورهای دیگر متفاوت باشد. عملکرد مراکز کمپ ترک اعتیاد ممکن است در شرایط‌های زمانی مختلف از هم تفاوت کند. این عملکرد باید در بازه زمانی طولانی مورد بررسی قرار گیرد. اگر عملکرد یک کمپ ترک اعتیاد در بازه زمانی طولانی، مثبت برآورد شود، می‌توان آن را به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران معرفی کرد. کمپتو با بررسی دقیق خدمات و عملکرد مراکز ترک اعتیاد، تلاش در معرفی بهترین مراکز به بیماران عزیز دارد.

کمپ ترک اعتیاد خصوصی برای چه کسانی مناسب است؟

تحقیقی ساده در کمپتو، می‌تواند شما را به آنچه می‌خواهید نزدیک کند. همچنین این امکان فراهم است تا بتوانید با ما در تماس باشید و ‌جدیدترین اطلاعات در زمینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران را از ما دریافت کنید.

شرایط بستری در کمپ ترک اعتیاد خصوصی

شرایط بستری در کمپ ترک اعتیاد، وابسته به نوع کمپ ترک اعتیاد خصوصی از هم متفاوت است. اول باید دید که شما تصمیم به ترک اعتیاد اختیاری خود دارید، یا می‌خواهید یکی از نزدیکان خود را برای ترک اعتیاد اجباری در مرکز ترک اعتیاد بستری کنید.

شرایط بستری در کمپ ترک اعتیاد را می‌توانید با یک تماس ساده به مرکز ترک اعتیاد موردنظر جویا شوید.

 

 

[تعداد: 1    میانگین: 2/5]
Call Now Button