کمپ ترک اعتیاد در تهران

کمپ ترک اعتیاد در تهران اجباری،خصوصی ،VIP

تعداد زیادی کمپ ترک اعتیاد در تهران وجود دارد. بخشی از این کمپ‌ها، به صورت مجاز تاسیس شده‌اند و به درستی استانداردها و قوانین مربوط به مراکز ترک اعتیاد را رعایت می‌کنند. کاری که این مراکز بر عهده دارند، تحویل فرد بیمار از جامعه و تحویل فردی سالم به جامعه است. این که در عمل این وظیفه انجام می‌شود یا نه، تا حدود زیادی به  بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران بستگی دارد.

کمپ ترک اعتیاد در تهران

ما در این مقاله از کمپتو تصمیم گرفته‌ایم که وضعیت و عملکرد انواع مرکز ترک اعتیاد در تهران را مورد بررسی قرار دهیم. دلیل انتخاب شهر تهران برای بررسی بیشتر، وجود آمار چشمگیر قشر افراد دارای اعتیاد و وجود تعداد بالای این مراکز در سطح شهر است. با ما همراه باشید تا هر آنچه درباره کمپ ترک اعتیاد در تهران موردنیاز است، بدانید. چرا که ما در ادامه، اطلاعات کامل و جامعی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

وضعیت اعتیاد و کمپ ترک اعتیاد در تهران

وجود تعداد بالای کمپ ترک اعتیاد در تهران، یک امر واجب است. چرا که همیشه وقتی حرف از آمار اعتیاد بشود، نام تهران خودنمایی می‌کند. دلایل متعددی باعث می‌شود که آمار اعتیاد در این کلان‌شهر زیادتر از دیگر مناطق باشد. از جمله عوامل موثر در زمینه آمار بالای اعتیاد و نیاز به کلینیک ترک اعتیاد در تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد بالای جمعیت: هر چه تعداد افراد ساکن در شهری بیشتر باشد، تعداد افرادی سالم هم بیشتر خواهد بود. به همین سادگی می‌توان استنباط کرد که تعداد بالای جامعه، به معنای تعداد بالای افراد دارای اعتیاد است. گرچه شیوع اعتیاد در تهران، بیش از چیزی است که بتوان با این تفکر، سر و ته آن را به هم آورد! اما نمی‌‍توان این دلیل را نیز نادیده گرفت. در نتیجه افزایش جمعیت ، افزایش تعداد مرکز ترک اعتیاد در تهران را طلب می‌کند.
 • تعداد بالای مهاجرین: هر چه جمعیت مهاجرین یک شهر بیشتر باشد، آمار اعتیاد نیز بالاتر می‌رود. خیلی از افرادی که با تفکر ساختن زندگی‌ای بهتر، پا به تهران می‌گذارند ممکن است به دلایل نداشتن سرپناه و شرایط مناسب زندگی، به سمت اعتیاد سوق پیدا کنند.
 • فقر: اختلاف طبقاتی بسیاری در تهران مشاهده می‌شود. همانطور که ما در بالاشهر تهران، شاهد قشر مرفه جامعه هستیم، در جنوب تهران، فقر را با چشمان خودمان می‌بینیم. چه کسی می‌تواند منکر این قضیه شود که اعتیاد با فقر رابطه تنگاتنگی دارد؟
 • دسترسی به انواع مواد مخدر: به واسطه آمار جمعیتی بالا، این شهر یک طعمه خوب برای عاملان مواد مخدر محسوب می‌شود. اگر در برخی پارک‌های تهران گشتی بزنید، متوجه خواهید شد که خرید و فروش مواد مخدر به سادگی و به راحتی انجام می‌شود. گرچه نیروی محترم انتظامی تمامی تلاش خود را برای برخورد با این مسئله به کار گرفته‌اند، اما هنوز شاهد دسترسی آسان افراد به مواد مخدر هستیم. از این رو نیاز انواع کمپ ترک اعتیاد در تهران احساس می‌شود.
 • مشغله بالای کاری و خانوادگی: تهران شهر بزرگی است. شهری که هزینه زندگی در آن بالاست. مسلما مشغله کاری و فکری خانواده‌ها در این شهر بزرگ، نسبت به شهرهای کوچک‌تر خیلی بالاتر است. در نتیجه ممکن است نظارت بر فرزندان به درستی و با دقت انجام نشود. همین دلیل ساده، خیلی از نوجوانان و جوانان را از بستر خانواده دور کرده به بستر شوم جامعه معتاد کشور کشانده است.

اهمیت کار مرکز ترک اعتیاد در تهران

مرکز ترک اعتیاد در تهران، از اهمیت زیادی برخوردار است. هر چه کمپ ترک اعتیاد در تهران کار خود را بهتر انجام دهد، از پیشرفت اعتیاد در این شهر جلوگیری می‌شود. اگر تمامی مراکز کار خود را به صورت مجاز و طبق اصول و استانداردها انجام دهند، مشاهده خواهیم کرد که اعتیاد از دامان شهر پاک می‌شود. هر چه بر تعداد افراد دارای اعتیاد شهر تهران اضافه‌تر شود، زنگ خطر بیشتر به صدا در می‌آید. اعتیاد مثل یک زنجیره عمل می‌کند. زنجیره‌ای که هر حلقه از آن می‌تواند تولیدکننده چند حلقه باشد.

اهمیت کار مرکز ترک اعتیاد در وضعیت تهران

درست است که فرد دارای اعتیاد مجرم نیست؛ اما اعتیاد خود مقدمه‌ای است که فرد را به ارتکاب جرم سوق می‌دهد.

درست است که فرد دارای اعتیاد فقیر نیست؛ اما اعتیاد خود مقدمه‌ای است که فرد را به فقر و تنگدستی بکشاند.

درست است که فرد دارای اعتیاد بی‌خانواده نیست،؛ اما اعتیاد خود مقدمه‌ای برای ترد شدن از سمت خانواده است.

درست است که فرد دارای اعتیاد بدبخت نیست، اما اعتیاد خود مقدمه‌ای است برای دور شدن از خوشبختی

درست است که فرد دارای اعتیاد فرد بی‌فایده‌ای در اجتماع نبوده؛ اما اعتیاد شروعی است برای دور شدن از هر آنچه که باید باشد. فردی که دچار اعتیاد می‌شود، دیگر نمی‌تواند استعدادهای خود را شکوفا کند، تحصیل موفقی داشته باشد و در شغل خود به درستی انجام وظیفه کند. فرد دارای اعتیاد نمی‌تواند به درستی خانواده تشکیل دهد و والد خوبی برای فرزند خود باشد.

همه‌ی این عوامل دست به دست هم می‌دهند که فرد دارای اعتیاد زندگی خود را نابود کند. نابود شدن یک زندگی، زمینه نابود شدن یک شهر را فراهم می‌کند. همین نابودی است که اهمیت کار کلینیک ترک اعتیاد در تهران را نشان می‌دهد.

اگر مرکز ترک اعتیاد در تهران بتواند کار خود را به درستی انجام دهد، یعنی یک فرد بیمار از سطح جامعه برداشته شده و به جای آن فردی سالم به شهر اضافه می‌شود.

کمپ های ترک اعتیاد مجاز در تهران

خوشبختانه تعداد زیادی کمپ ترک اعتیاد در تهران وجود دارد که کار خود را به صورت مجاز و با توجه به قوانین و استانداردهای تایین شده انجام می‌دهند. مراجعه به هر یک از این مراکز، می‌تواند مقدمه‌ای برای پاک زیستن باشد.

خیلی از افراد از ترک اعتیاد هراس دارند. شاید آن‌ها نیز شایعاتی درباره وضعیت انواع کمپ ترک اعتیاد در تهران شنیده باشند. گرچه قسمت اعظمی از این شایعات، شایعات بی‌پایه‌ای نیست؛ اما مربوط به مراکز مجاز ترک اعتیاد نمی‌شوند.

برای اینکه خیال خود را راحت کنید، بهتر است لیست مجاز کمپ ترک اعتیاد در تهران را جویا شوید و با توجه به نیاز، موقعیت مکانی و شرایط خود، یکی از این مراکز را برای امر مهم ترک اعتیاد انتخاب کنید.

یکی از روش‌ها برای اطلاعات از اسامی کمپ مجاز در سطح شهر تهران، تماس با کمپتو است. شما می‌توانید با ما تماس بگیرید و ما بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران را با توجه به نیازتان، به شما معرفی خواهیم کرد.

کمپ‌های مجاز در سطح شهر تهران

کمپ ترک اعتیاد در تهران، اگر مجاز باشد ویژگی‌های  مشخصی دارد. با یک بررسی ساده می‌توانیم مرکز ترک اعتیاد در تهران به صورت مجاز را از کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز تشخیص دهیم. مراکز مجاز، از سمت بهزیستی تایید شده‌اند. تحت نظارت مستقیم‌اند و از کادر درمانی متخصص برای درمان اعتیاد بیماران خود استفاده می‌کنند. در نتیجه بهترین نتیجه را به بار خواهند آورد. در مرکز ترک اعتیاد در تهران به صورت مجاز، با فرد دارای اعتیاد، مانند یک بیمار برخورد می‌شود و پروسه ترک اعتیاد مانند پروسه درمان یک بیماری جسمی و روحی طی خواهد شد.

نگرانی از بابت وجود مراکز غیر مجاز

در قبال وجود تعداد بالای کلینیک ترک اعتیاد در تهران به صورت مجاز، تعداد بالاتری کلینیک ترک اعتیاد غیرمجاز وجود دارد. مراکزی در خفا شروع به فعالیت کرده‌اند و تنها قصد آنها به جیب زدن پول خانواده‌های افراد مبتلا به اعتیاد است. نحوه جذب معتادین در این مراکز به چند صورت انجام می‌شود:

 • تبلیغات محلی: یعنی این که جذب افراد دارای اعتیاد در این مراکز، با استفاده از تبلیغات در سطح محل انجام می‌شود. این مراکز معمولا، نمی‌توانند به صورت گسترده به تبلیغات خدمات خود بپردازند.
 • جذب به وسیله‌ی واسطه‌ها: یکی دیگر از روش‌های جذب در کمپ‌ ترک اعتیاد در تهران نوع غیرمجاز، جذب افراد دارای اعتیاد به وسیله‌ی واسطه‌ها هستند.
 • جمع‌آوری غیرمجاز: یکی دیگر از روش‌های آن‌ها نیز، جمع‌آوری غیرمجاز افراد است. به این صورت که فرد دارای اعتیاد را به زود و بدون مجوز قانونی به مرکز خود می‌آورند و از خانواده‌های آن‌ها به اجبار هزینه ترک اعتیاد را دریافت می‌کنند. با این حال خدمات درستی به این افراد ارائه نمی‌دهند و تلاشی برای ترک موفق این افراد از اعتیاد ندارند.

توجه داشته باشید که گرچه هزینه ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد در تهران از نوع غیرمجاز، ممکن است کمتر از سایر مراکز باشد، اما نتیجه اثربخشی را حاصل نمی‌کند. این پرداخت هزینه اندک اصلا عاقلانه نیست. به عبارتی پرداخت هزینه اندک در یک کمپ ترک اعتیاد در تهران که به صورت غیرمجاز و بدون روش درست درمانی به ترک اعتیاد اقدام می‌کند، سوزاندن پول است. چرا که تجربه ثابت کرده افراد ترخیص شده از این مراکز، مجددا به سمت اعتیاد سوق پیدا می‌کنند.

نگرانی از بابت وجود مراکز غیر مجاز

وجود مرکز ترک اعتیاد در تهران به صورت غیر مجاز، به چند طریق موجب نگرانی است:

 • ترک ناموفق: همانطور که گفتیم آمار نشان داده است که فرایند ترک در این مراکز، تا حد زیادی ناموفق است.
 • تجربه تلخ از ترک اعتیاد و عدم اقدام مجدد: همین ترک ناموفق یک تجربه ناخوشایند برای بیمار ایجاد می‌کند و او را برای اقدام به ترک مجدد دلسرد می‌نماید.
 • ایجاد زمینه آسیب روحی در بیمار: روش برخورد نادرست کادر درمانی این مراکز با بیمار ممکن است موجب بروز زمینه‌های آسیب روحی در بیمار را فراهم کند.
 • بروز آسیب‌های جسمی در فرد دارای اعتیاد: ترک به روش نادرست، اصلا برای جسم فرد دارای اعتیاد مفید نیست. انتخاب روش ترک اعتیاد باید با توجه به شرایط جسمی و روحی و نوع و سطح اعتیاد بیمار انجام شود. در صورتی که به این نکته دقت نشود، خطرات جسمی متعددی او را تهدید می‌کند.
 • ناامیدی خانواده و بیمار نسبت به درمان: اگر پروسه درمان اعتیاد به درستی انجام نشود، بیمار نسبت به خود ناامید می‌شود. به علاوه دیده شده که خانواده نیز از درمان فرد ناامید گشته و بیمار را به حال خود رها کرده است.
 • ایجاد فشار مالی بیهوده بر خانواده‌ها: درست است که اکثرا هزینه‌ی این مراکز نسبت به مراکز دیگر کمتر است، اما یک هزینه اضافه محسوب می‌شود و پرداخت هزینه‌های اضافه فرد و خانواده‌ی او را از نظر مالی در تنگنا قرار می‌دهد.
 • خودکشی: متاسفانه اخبار ناراحت‌کننده‌ای در زمینه اقدام به خودکشی در بین بیمارن این مراکز منتشر شده است. شاید دلیل این اتفاق، همان استفاده از روش نادرست و برخورد اشتباه با بیمار دارای اعتیاد باشد.

انواع کلینیک ترک اعتیاد در تهران

انواع مختلف کلینیک ترک اعتیاد در تهران وجود دارد. منظور ما مراکز مجاز هستند. از این جا به بعد مطلب از فکر مراکز غیرمحاز بیرون بیایید.

انواع کمپ ترک اعتیاد مجاز عبارت‌اند از:

 • کلینیک ترک اعتیاد در تهران، با خدمات دولتی
 • کلینیک ترک اعتیاد در تهران، با خدمات خصوصی
 • کلینیک ترک اعتیاد در تهران، با خدمات vip

هر یک از این مراکز، به طرق مختلفی به بیماران خود خدمات درمان اعتیاد ارائه می‌دهند. انواع مرکز ترک اعتیاد در تهران، در پایه و اساس و نتیجه‌ی درمان، به هم شبیه هستند و تنها در زمینه خدمات رفاهی حین درمان از هم متفاوت‌اند. اگر بخواهیم به صورت کلی این مراکز را تعریف کنیم، به تعاریف زیر برای هر یک از این کلینیک‌ها برخواهیم خورد:

 • مرکز ترک اعتیاد در تهران با خدمات دولتی: این مراکز، تحت حمایت و نظارت دولت عمل می‌کند. دولت به واسطه بهزیستی این نوع مراکز را مورد حمایت و نظارت قرار می‌دهد. هزینه درمان در این مراکز، تا حد مناسبی پایین است. به صورتی که اکثر خانواده‌ها می‌توانند این هزینه‌ها را بدون ایجاد فشار مالی تقبل کنند.
 • مرکز ترک اعتیاد در تهران با خدمات خصوصی، این مراکز، تنها تحت نظارت دولت عمل می‌کند و حمایت مالی‌ای از دولت دریافت نمی‌کند. خدمات به صورت کامل‌تر به بیمار ارائه می‌شود، اما هزینه این خدمات از بیمار دریافت خواهد شد.
 • مرکز ترک اعتیاد در تهران با خدمات vip: در حقیقت به نوعی از کمپ ترک اعتیاد در تهران با خدمات خصوصی گفته می‌شود که خدماتی لاکچری و کاملا شخصی به بیمار ارائه می‌دهند. از جمله خدمات مرکز ترک اعتیاد در تهران با خدمات وی آی پی می‌توان به داشتن اتاق شخصی و امکان همراهی خانواده با شخص بیمار اشاره کرد. عملکرد این نوع از مراکز نیز تحت نظارت قرار دارد

انتخاب نوع کلینیک ترک اعتیاد در تهران

انتخاب نوع کلینیک ترک اعتیاد در تهران

انتخاب نوع کلینیک ترک اعتیاد در تهران، باید با توجه به مسائل متعددی صورت بگیرد. برای اینکه به صورت کامل با این موارد آشنا شوید و انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید، آن‌ها را برای شما گردآوری کرده‌ایم. از جمله این موارد که باید در یک انتخاب درست کمپ ترک اعتیاد در تهران نقش داشته باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توانایی مالی: یکی از مسائلی که در انتخاب نوع کمپ ترک اعتیاد در تهران، موثر است، توجه به توانایی مالی است. ابتدا باید توانایی مالی خود را برای بستری شدن در این مراکز بررسی کنید. اگر شما توانایی مالی بستری شدن در مرکز ترک اعتیاد در تهران با خدمات خصوصی و وی آی پی را ندارید، اصلا نگران نباشید. نگرانی در این باره بی‌مورد است. حقیقت این است که افراد مختلف در برخورد بیماری‌های جسمی مانند بیماری کلیه یا بیماری قلبی هم، انتخاب‌ها و توانایی‌های مختلفی دارند. قشر عظیمی از جامعه در مواجه با مشکل جسمی به یک بیمارستان دولتی مراجعه می‌کند و درمان هم می‌شود.
 • شرایط زندگی: باید به شرایط زندگی فرد دارای اعتیاد دقت شود. شرایط محیط کمپ ترک اعتیاد در تهران، باید با شرایط زندگی فرد همخوانی داشته باشد. شرایط محیط مرکز ترک اعتیاد در تهران باید یا همسطح شرایط زندگی بیمار باشد، یا بالاتر! چرا که رفاه بیمار در دوره درمان، به او در ترک اعتیاد کمک خواهد کرد.
 • شرایط روحی: یکی دیگر از مسائل مهم در انتخاب نوع مرکز ترک اعتیاد در تهران، توجه به شرایط روحی است. در انتخاب نوع کلینیک ترک اعتیاد در تهران، باید به این مسئله توجه فراوان شود. بهتر است اگر شرایط روحی بیمار خاص است، از یک روانشناس برای انتخاب نوع کلینیک ترک اعتیاد در تهران نظرخواهی شود.

شما می‌توانید نمونه‌هایی از بهترین مراکز ترک اعتیاد در تهران را در کمپتو مشاهده کنید. برای دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه‌ها با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تماس با کارشناس (کلیک کنید)