بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان

بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان در تهران

بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان، موضوع بحث امروز کمپتو است. خیلی از افراد بخاطر اینکه نمی‌توانند هزینه مراکز مختلف را برای ترک اعتیاد پرداخت کنند، به دنبال استفاده از خدمات یک کمپ ترک اعتیاد رایگان هستند و چون قرار نیست هزینه‌ای بابت خدمات بپردازند، حساسیت کمی نسبت به انتخاب آن به خرج می‌‎دهند. این یک تفکر اشتباه است. مسلما مراکز ترک اعتیاد رایگان با اهداف خاصی که مطابق با منافع کشور است تاسیس شده‌اند و در مقابل این خدمات منافعی( چه مادی و چه معنوی) کسب می‌کنند. پس باید خدماتی مطمئن و استاندارد ارائه دهند و به بیمار مراجعه کننده احترام بگذارند.

بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان

شما هم به عنوان شخصی که در جامعه حق و حقوقی دارید، باید به دنبال بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان باشید و از مراجعه به مراکز غیراستاندارد اجتناب کنید. درست است که مراکز رایگان، هزینه‌ای برای ارائه خدمات از شما دریافت نمی‌کنند، اما نباید به شما ضربه جسمی یا روحی بزنند. هدف این مراکز درمان شماست و باید در راستای تحقق این هدف، از هیچ خدمتی کوتاهی نکنند. این هدف تنها در صورتی محقق می‌شود که استانداردهای لازم در روش درمانی لحاظ شود. با ما همراه باشید تا درباره بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان چیزهای بیشتری بداینم.

کمپ ترک اعتیاد رایگان چیست؟

خیلی از افراد، حتی از وجود چنین مراکزی بی‌اطلاعند و نمی‌دانند کمپ ترک اعتیاد رایگان نیز وجود دارد. اگر شما هم از این دست افراد باشید، حتما دوست دارید با کمپ ترک اعتیاد رایگان آَشنا شوید. بگذارید مرحله به مرحله پیش برویم! ابتدا کمپ ترک اعتیاد را معرفی کنیم، سپس به معرفی کمپ ترک اعتیاد رایگان بپردازیم و سپس با بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان آشنا شویم.

کمپ ترک اعتیاد به مکانی گفته می‌شود که با بستری افراد دارای اعتیاد به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهد. این خدمات در راستای کنترل و ترک اعتیاد ارائه می‌شود. بیمارانی که در این مراکز بستری می‌شوند، یا به خواسته‌ی خود وارد مرکز شده‌ یا به صورت اجباری به مرکز آورده شده‌اند. در نتیجه هر یک از آن‌ها شرایط مختلفی دارند و باید با توجه به شرایط خود درمان شوند. معمولا بابت خدمات ارائه شده، هزینه‌ای از بیمار یا خانواده‌ی او دریافت می‌شود.

زمانی که کمپ ترک اعتیاد، بابت خدمات ارائه شده هزینه‌ای از بیمار یا خانواده او دریافت نکند، به عنوان کمپ ترک اعتیاد رایگان شناخته می‌شود.

مراکز ترک اعتیاد رایگان بسیاری وجود دارند که به عنوان مرکز ترک اعتیاد اجباری رایگان یا مرکز ترک اعتیاد اختیاری رایگان به بیماران خدمات ترک اعتیاد ارائه می‌دهند. این مراکز ممکن است عملکرد مختلفی از خود نشان دهند. مرکزی که بهترین خدمات را به بیمار ارائه دهد، بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان است. بیماران نباید به خاطر رایگان بودن مرکز، بدون حساسیت‌های لازم آن را انتخاب کنند. بیماران کم‌بضاعت نیز این حق را دارند تا یک انتخاب درست و خوب داشته باشند و در بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان بستری شده و درمان شوند.

انواع کمپ ترک اعتیاد رایگان

وقتی نام یک کمپ را به عنوان کمپ ترک اعتیاد رایگان می‌شنوید، باید توجه کنید این مرکز از کدام نوع از کمپ ترک اعتیاد رایگان است. چرا که مراکز رایگان نیز انواع مختلفی دارند. اولین دسته‌بندی شامل موارد زیر می‌شود:

انواع کمپ ترک اعتیاد رایگان

 • کمپ ترک اعتیاد رایگان اجباری: یک نوع از مراکز ترک اعتیاد که در انواع مختلف دولتی خصوصی و رایگان وجود دارند، مراکز اجباری هستند. دولت برای کنترل بیماری و درمان معتادان متجاهر مراکزی را در نظر گرفته است که به کمپ ترک اعتیاد رایگان مشهورند. شما اگر بخواهید به صورت اختیاری اعتیاد خود را کنار بگذارید، نمی‌توانید از این مراکز ترک اعتیاد استفاده کنید یا خدمات آن‌ها را به صورت رایگان دریافت کنید.
 • کمپ ترک اعتیاد رایگان اختیاری: در کنار مراکز ترک اعتیاد رایگان اجباری، دولت در برخی از شهرها برای ترک اعتیاد اختیاری نیز فکری اندیشیده. این مراکز که تحت حمایت خیرین و بهزیستی حمایت می‌شوند، برای ارائه خدمات خود هزینه‌ای از بیماران دریافت نمی‌کنند.
 • انجمن‌ها و کنگره‌ها: یکی دیگر از انواع مراکز ترک اعتیاد رایگان انجمن‌ها یا کنگره‌هایی مانند کنگره 60 هستند که به وسیله افراد نجات‌یافته اداره می‌شوند. این مراکز برای ارائه خدمات خود، هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و از حمایت خیرین کمک می‌گیرند. اگر تعریف ما از مرکز ترک اعتیاد، جایی باشد که به بیماران خدمات ترک اعتیاد ارائه می‌شود، این کنگره‌ها نیز می‌توانند در لیست بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان قرار بگیرند.

علاوه بر این نوع تقسیم‌بندی ، مراکز ترک اعتیاد را به روش دیگری نیز می‌توان تقسیم‌بندی کرد. به موارد زیر دقت کنید:

 • کمپ ترک اعتیاد کاملا رایگان: کلیه خدمات از جمله خدمات درمان جسمی و خدمات درمان روانی اعتیاد، در این مراکز رایگان‌اند و بیمار برای بستری شدن در این مرکز از هر گونه پرداختی معاف است.
 • کمپ ترک اعتیاد با برخی خدمات رایگان: در برخی مراکز نیز ممکن است بخشی از خدمات به صورت رایگان ارائه شود. مثلا خدمات مربوط به مرکز مشاوره و ترک اعتیاد و غیره. این مراکز تنها بخشی از هزینه را از بیمار دریافت نمی‌‌کنند و از این رو به آنان نیمه رایگان گفته می‌شود. با این حال، این مراکز نیز می‌توانند جزو گروه بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان باشند.

انواع کمپ ترک اعتیاد رایگان را دیدید و متوجه شدید که به راحتی نمی‌توان یک مرکز ترک اعتیاد را به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان در نظر گرفت. یک مرکز ترک اعتیاد ممکن است بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان باشد، اما برای شما مناسب نباشد. در نتیجه انتخاب مرکز، علاوه بر بررسی عملکرد مرکز، از شرایط ما نیز تاثیر می‌گیرد.

بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان کجاست؟

بهترین کمپ ترک اعتیاد ایران، ممکن است خیلی به شما نزدیک باشد و شما هرگز آن را ندیده باشید. بهتر است برای پاسخ به این سوال، به یک منبع معتبر مراجعه کنید. این منبع می‌تواند بهزیستی باشد. بهزیستی به طور کامل با مراکز ترک اعتیاد مجاز در ارتباط است و از شرایط هزینه‌های آن‌ها مطلع است. شما می‌توانید با یک مراجعه کوتاه یا تماس، لیست کمپ ترک اعتیاد رایگان شهر خود را استعلام کنید و سپس با توجه به ویژگی‌هایشان بهترین کمپ را برگزینید. یکی دیگر از راه‌های انتخاب اینترنت است. البته مطالب و اطلاعات اینترنت، زیاد قابل استناد نیستند و برای گرفتن یک خبر موثق از این مراکز به تحقیقات گسترده‌ و دقیقی نیاز دارید. ما در کمپتو، تلاش را بر این گذاشته‌ایم که اطلاعات مفیدی از مراکز مختلف ترک اعتیاد در اختیار هموطنان خود قرار دهیم. امیدواریم بتوانیم به شما در یافتن بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان نیز کمک بکنیم.

چگونه بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان را بیابیم؟

همانطور که گفته شد، باید ابتدا یک لیست از تمامی مراکزی که ممکن است به شما خدمات ترک اعتیاد رایگان ارائه کنند، تهیه کنید. این لیست ممکن است یک لیست بلند باشد یا اصلا گزینه‌ای در آن وجود نداشته باشد. وقتی لیست شما تهیه شد، باید به تحقیق کاملی بپردازید و خدمات و عملکرد این مراکز را مورد بررسی قرار دهید. همواره به این نکته توجه داشته باشید که رایگان بودن مرکز ترک اعتیاد، نباید از حساسیت انتخاب مرکز ترک اعتیاد کم کند. شما باید به صورت حساب‌شده‌ای تمامی جوانب را بسنجید.

چگونه بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان را بیابیم؟

 

خدمات برخی مراکز به صورتی است که اگر بابت بستری شدن به شما هزینه‌ای هم پرداخت کنند، نباید فریب بخورید. ترک نکردن همیشه بهتر است از یک ترک ناموفق. کسی که ترک نکرده، هنوز امید برای رهایی دارد. اما کسی که ترک ناموفق داشته این امید را از دست می‌دهد.

 

استفاده از خدمات مراکز مختلف به صورت رایگان

شاید ابتدا تصور کنید که تنها باید به دنبال یک مرکز ترک اعتیاد بگردید که به عنوان کمپ ترک اعتیاد رایگان شناخته شده باشد. اما اصلا این طور نیست. گرچه این مراکز در کشور وجود دارند، اما راه دیگری برای استفاده از خدمات ترک اعتیاد به صورت رایگان وجود دارد. یکی از این راه‌ها، استفاده از خدمات مراکز هزنیه‌ای به صورت رایگان است. در مراکز مختلف این امکان فراهم شده تا به افراد بی‌بضاعت، خدمات ترک اعتیاد رایگان ارائه شود. البته حدودا تمامی این مراکز جزو مراکز دولتی هستند.

برای اینکه بتوانید به صورت رایگان از خدمات کمپ ترک اعتیاد رایگان استفاده کنید، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • یک مرکز معتبر برای درمان انتخاب کنید.
 • به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کنید.
 • تمایل خود را برای درمان اعلام کنید.
 • مسئول مربوط به هزینه‌های مرکز را در جریان مشکلات مالی خود قرار دهید.
 • مسئول مربوطه با بررسی شرایط، شما را به خیرین موسسه یا بهزیستی معرفی می‌کند.
 • بهزیستی با بررسی شرایط شما، به شما در پرداخت هزینه‌ها کمک می‌کند یا به صورت کامل هزینه درمان را پرداخت می‌کند.

یک راه دیگر برای استفاده از خدمات ترک اعتیاد رایگان این است که مستقیما به بهزیستی مراجعه کنید. مرکز بهزیستی با توجه به شرایط شما، راه‌های مختلف درمان رایگان را برایتان فراهم می‌کند.

آیا ترک رایگان، تنها راه برای رفع دغدغه‌های مالی است؟

اگر خودتان یا یکی از اعضای خانواده‌تان دچار اعتیاد است و به درمان تمایل دارد، به فکر ترک اعتیاد می‌‍افتید. گاها اعتیاد به قدری از نظر مالی به شما فشار آورده که برای پرداخت هزینه‌های عادی و معمول زندگی نیز دچار مشکل هستید. هزینه درمان اعتیاد با این که زیاد نیست، برای خیلی از ما سنگین است. اولین فکری که برای رفع دغدغه‌های مالی به ذهنمان می‌رسد، یافتن بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان است. گاهی یافتن این مراکز مشکل می‌شود. یا این که با توجه به تحقیقات، مراکزی که به صورت رایگان خدمات ارائه می‌دهند، عملکرد مناسبی از خود نشان نداده‌اند. در این صورت چاره کار چیست؟ آیا باید به اعتیاد ادامه داد؟ مسلما نه! می‌توان برای کم کردن دغدغه‌های مالی ناشی از ترک اعتیاد فکرهای دیگری اندیشید. برای مثال به یک مرکز مناسب ( چه خصوصی و چه دولتی) مراجعه کرد و در صورت امکان درباره پرداخت هزینه به صورت قسطی به توافق رسید. بیشتر مراکز در صورت اطمینان از پرداخت شما، این امکان را برایتان فراهم می‌کنند. برای مثال اگر هزینه ترک اعتیاد در یک مرکز یک میلیون تومان باشد، این هزینه را به صورت پنج مرحله دویست هزار تومانی دریافت کنند.آیا ترک رایگان، تنها راه برای رفع دغدغه‌های مالی است؟

شاید نتوانید بهترین مرکز ترک اعتیاد رایگان را پیدا کنید، اما حتما راهی برای پرداخت هزینه مراکز مناسب وجود دارد. در نتیجه نگرانی به دل خود راه ندهید و شروع کنید. قدم اول سخت‌ترین هدف ممکن است. اگر توانسته باشید قدم اول را که همان انگیزه و اقدام برای ترک اعتیاد است، به درستی برداری، مسیر برای شما هموار خواهد شد.

انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان

برای اینکه بتوانید بهترین کمپ ترک اعتیاد را انتخاب کنید یک نقشه راه برای شما داریم. این نقشه راه را به صورت قدم به قدم برای شما آماده کرده‌ایم:

 • اولین قدم این است که برای ترک اعتیاد ثابت قدم باشید. اگر احساس می‌کنید وسط راه جا می‌زنید نمی‌توان نتیجه خوبی از ترک اعتیاد انتظار داشته باشید. فرض کنید که ترک اعتیاد یک گنج بزرگ است. چون آن را ندیده‌اید ممکن است با سختی‌های راه دلسرد شوید. اگر همیشه انگیزه و شوق رسیدن به این گنج را در درون خود تقویت کنید و باور داشته باشید که وجود دارد، راحت‌تر می‌توانید گنج را پیدا کنید.
 • قدم دوم این که است که قبل از هر کاری تحقیق کنید. بهتر است ابتدا به سراغ افرادی بروید که توانسته‌اند اعتیاد خود را به صورت موفق ترک کنند. تجربه این افراد برای ترک اعتیاد بسیار برایتان مفید است. از طرف دیگر ارتباط با آن‌ها و دیدن زندگی فعلی‌شان به شما انگیزه خواهد داد. از تجربه آن‌ها در انتخاب مرکز ترک اعتیاد سوال کنید و اگر مرکزی معرفی کردند، آن را یادداشت کنید.
 • در بستر اینترنت جستجو کنید، به بهزیستی مراجعه کنید و تحقیقات خود را کامل و کامل‌تر نمایید.
 • ویژگی‌های بهترین کمپ ترک اعتیاد که در کمپتو نیز به آن اشاره کرده‌ایم بشناسید. این قدم سومی قدم است. باید اطلاعات خود را نسبت به استانداردها و روش‌های موثر ترک اعتیاد زیاد کنید و مراکز معرفی شده را مورد بررسی قرار دهید. بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان، مرکزی است که ویژگی‌هایش با این ویژگی‌ها منطبق باشد.
 • ممکن است در لیست شما چندین گنج وجود داشته باشد. یعنی چند مرکز استاندارد یافت شود. با توجه به موقعیت مکانی آن‌ها، راحت‌ترین دسترسی را برگزینید.
 • اگر تنها یک مرکز در لیست شما وجود دارد که با استانداردها مطابق است، این گنج بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان است و نباید آن را از دست بدهید.
[تعداد: 46    میانگین: 3.5/5]
تماس با کارشناس (کلیک کنید)