هزینه سم‌زدایی فوق سریع

هزینه سم‌زدایی فوق سریع در تهران

اطلاع از هزینه‌های‌ ترک اعتیاد، می‌تواند برای هر کسی مهم باشد. به دنبال اعتیاد، مشکلات مالی نیز رخ می‌دهند. در نتیجه طبیعی است، افرادی که خود یا یکی از افراد خانواده‌شان به اعتیاد دچارند، به فکر اطلاع از هزینه ترک اعتیاد نیز باشند. یکی از روش‌های درمانی هزینه سم‌زدایی فوق سریع است. از آن‌جا که زمان بستری در این روش کوتاه است، افراد انتظار هزینه‌ای پایین دارند ولی با دیدن هزینه‌ها نگران می‌شوند.

هزینه سم‌زدایی فوق سریع

برخی نیز هزینه سم‌زدایی فوق سریع را کم می‌دانند و می‌خواهند علت هزینه مناسب آن را جویا شوند. اگر اطلاعات شما از سم‌زدایی فوق سریع کامل باشد، بهتر می‌تواند در رابطه با کم بودن یا زیاد بودن آن قضاوت کنید. علاوه بر این، این نوع روش درمانی برای خیلی از افراد نیاز نیست. ما در این مقاله از کمپتو، با بررسی کلی روش سم‌زدایی فوق سریع، شما را از روند درمان و هزینه سم‌زدایی فوق سریع، مطلع خواهیم کرد. اگر به این اطلاعات نیاز دارید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

هزینه ترک اعتیاد در روش‌های مختلف

همانطور که می‌دانید، اعتیاد را می‌توان به روش‌های مختلفی کنار گذاشت. انتخاب روش درمانی تحت عوامل مختلفی انجام می‌شود. اولین مرحله این است که تعیین شود، بیمار به چه نوع از مواد اعتیاد آور مبتلا است. بله نوع اعتیاد، از همه‌ مهم‌تر است. چرا که مواد مخدر، به انواع مختلف افیونی و محرک تقسیم می‌شوند. با توجه به تفاوت بالای تاثیر آن‌ها در بدن، روش درمانی نیز ممکن است متفاوت باشد.

برای مثال: شما به ماده مخدر تریاک اعتیاد دارید. دوست شما، به شیشه اعتیاد دارد. هر دو تصمیم به ترک اعتیاد گرفته‌اید. به یک مرکز معتبر در زمینه ترک اعتیاد مراجعه می‌کنید. هر دو مایلید هزینه سم‌زدایی فوق سریع را پرداخت کنید و از این روش برای درمان خود استفاده کنید. اما پزشک متخصص با آگاهی از نوع اعتیاد، این روش را به شما پیشنهاد می‌کند ولی به دوستتان، سم‌زدایی ده روزه را پیشنهاد می‌دهد.

هزینه ترک اعتیاد با روش درمانی مختلف، برای هر فردی متفاوت است. چرا که میزان زمان بستری، نوع داروهای استفاده شده، نوع تغذیه، میزان دوز مصرفی دارو و … برای هر کسی متفاوت است.

سم‌زدایی چیست؟

قبل از این که به فکر هزینه ترک اعتیاد باشید، به فکر یک مرکز مناسب و معتبر باشید. چرا که مراکز ترک اعتیاد، برنامه‌های مختلفی برای کاهش فشار مالی ترک اعتیاد برای مراجعین در نظر گرفته‌اند و شما می‌توانید از این برنامه‌ها استفاده کنید.

سم‌زدایی چیست؟

قبل از اینکه درباره هزینه سم‌زدایی فوق سریع، صحبت کنیم، باید معنی سم‌زدایی را نیز بدانیم. سم‌زدایی به عملیاتی گفته می‌شود که طی آن بدن از هر گونه مواد مخدر پاک می‌شود. سم‌زدایی با توجه به سطح و نوع اعتیاد فرد، می‌تواند انواع مختلف داشته باشد که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد.

شاید با خود فکر کنید، چگونه می‌توان تاثیر موادی را که بدن ما چندین سال از آن استفاده کرده است، چند ساعته و چند روزه از بین ببریم! اشتباه نکنید. سم‌زدایی کلیه علائم اعتیاد را از بدن شما پاک نمی‌کند. اگر می‌خواهید تاثیرات سم‌زدایی روی بدن را بدانید، نگاهی به موارد زیر بیاندازید:

 • کاهش علائم ترک اعتیاد: معمولا، در فرایند ترک جسمی اعتیاد، بدن متحمل فشارهای بسیاری خواهد شد. از جمله این فشارهای جسمی می‌توان به بدن درد، استخوان‌درد، آبریزش بینی، آبریزش چشم و … اشاره کرد. هر چه سطح اعتیاد بالاتر باشد، این علائم خود را به صورت قوی‌تری نشان خواهند داد. وقتی از روش سم‌زدایی استفاده می‌شود، این علائم خود را نشان نمی‌دهند. استفاده از داروهای ضد مخدر، داروهای بیهوشی و … عامل کاهش این علائم هستند.
 • تاثیر روی گیرنده‌های مواد مخدر در مغز: در روش سم‌زدایی از داروهای مخصوص ضدمخدر استفاده می‌شود. این داروها، به گیرنده‌های مواد مخدر در مغز می‌چسبند و مواد مخدر را از مغز پاک می‌کنند. این یک تعریف ساده و قابل درک برای تاثیر این داروها بر بدن است.
 • کاهش تمایل مصرف در بیمار: بخاطر اینکه ارتباط گیرنده‌های مواد مخدر با مواد مصرفی قطع می‌شود، تمایل استفاده از مواد، کاهش می‌یابد.

در نتیجه نمی‌توان ادعا کرد که سم‌زدایی کلیه آثار اعتیاد را از بدن پاک می‌کند. بعد از این روش، اقدامات زیادی لازم است تا درمان به صورت کامل انجام شود. ارائه خدمات بعد از سم‌زدایی معمولا بدون نیاز به بستری هستند. اما در بعضا در شرایط خاص، نیاز است که فرد، بازه زمانی مشخصی را تحت نظر پزشک و کادر درمانی بستری باشد.

انواع سم‌زدایی

سم‌زدایی فوق سریع، تنها روش سم‌زدایی نیست. چرا که سم‌زدایی انواع مختلفی دارد. انتخاب نوع روش با توجه به تشخیص پزشک و خواسته‌ی بیمار انجام می‌شود. اگر می‌خواهید از انواع این روش‌ها مطلع شوید، آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

سم‌زدایی سرپایی: در این روش، بیمار در مرکز بستری نمی‌شود. این روش که ممکن است برای برخی از افراد مناسب باشد، به افراد داری اعتیاد بالا پیشنهاد نمی‌شود. در این روش، فرد مصرف مواد را قطع می‌کند و در صورت تمایل به مصرف دارو، در بازه‌های تایین شده از داروی ضدمخدری که پزشک تجویز کرده استفاده می‌کند. البته مراجعه به مرکز تا پایان دوره درمان برای این افراد ضرورت دارد.

سم‌زدایی تدریجی: در این روش، مصرف مواد کاهش پیدا می‌کند و در صورت نیاز، علائم خماری ناشی از کاهش مصرف به وسیله دارو کنترل می‌شوند. بعد از طی مدت بازه زمانی تایین شده، بدن از سموم اعتیاد پاک خواهد شد.

سم‌زدایی سریع: این روش، یک نوع روش درمانی است که زمان آن وابسته به نوع اعتیاد ممکن است متفاوت باشد. معمولا زمان سم‌زدایی سریع، از چهار روز تا دو هفته طول می‌کشد. در این روش بیمار تحت مصرف داروهای مورد نیاز، بدون داشتن علائم ترک اعتیاد، گیرنده‌های مخدر را از مواد مخدر پاک می‌کند.

سم‌زدایی فوق سریع: در سم‌زدایی فوق سریع که در ادامه با جزئیات بیشتری آن را شرح می‌دهیم، سم‌زدایی در طول چند ساعت انجام می‌شود. از این رو آن را فوق سریع می‌خوانند.

سم‌زدایی فوق سریع به روش urod

ماده اعتیاد آوری که برای بدن مفید نباشد و باعث تخریب آن شود، دقیقا به سم شباهت دارد. سمی که آرام آرام و رفته رفته جان و روح انسان را از او می‌گیرد. وجود مواد اعتیادآور در بدن، به منزله وجود سم است. برای اینکه ترک اعتیاد داشته باشیم، باید ابتدا بدن خود را از سموم پاک کنیم. در برخی مواقع، با توجه به شرایط، نیاز است که سم اعتیاد به صورت چند ساعته از بدن بیمار دفع شود. شاید ابتدا تصور کنید که غیرممکن است. اما این روش وجود دارد. به این روش، urod نیز می‌گویند. سم‌زدایی فوق سریع، یک فرایند است که به صورت مرحله‌ای روی بدن تاثیر می‌گذارد. این مراحل را به صورت ساده و روان، در زیر آورده‌ایم:

سم‌زدایی فوق سریع

 • ابتدا فرد دارای اعتیاد به مرکز مراجعه می‌کند.
 • پزشک شرایط شخصی جسمی و روحی بیمار را مورد بررسی کاملی قرار می‌دهد.
 • با توجه به شرایط شخصی بیمار، چند روش درمانی قابل اعمال به او پیشنهاد می‌شود که ممکن است سم‌زدایی فوق سریع نیز در بین این روش‌ها باشد.
 • در صورتی که بیمار مشکلات جسمی خاصی از جمله بیماری قلبی یا دیابت داشته باشد، معمولا این روش درمانی به او پیشنهاد نمی‌شود.
 • در صورتی که بیمار نیز با روش سم‌زدایی فوق سریع موافق باشد، صحبت‌هایی اعم از اطلاعات مورد نیاز پزشک و بیمار، میزان هزینه سم‌زدایی فوق سریع و … بین پزشک و بیمار انجام می‌شود.
 • تمامی ابهامات برای بیمار برطرف شده و روند درمان برای او توضیح داده خواهد شد.
 • فرد بستری می‌شود.
 • مرکز ترک اعتیاد که امکانات و تجهیزات کامل برای انجام سم‌زدایی فوق سریع را داراست نسبت به انجام معاینات و آزمایشات قبل از سم‌زدایی اقدام می‌کند.
 • در صورتی که تمامی موارد مورد تایید بود، نوع داروی مصرفی و دوز آن تایین می‌شود.
 • دارو که جزو داروهای آگونیست است، در میزان بالایی به بدن فرد دارای اعتیاد تزریق می‌شود.
 • میزان بالای دارو، باعث بروز احساسات ناخوشایند ناشی از ترک در بیمار می‌شود. معمولا و حدودا در همه‌ی موارد، در این روش، از روش بیهوشی نیز استفاده می‌شود.
 • بیمار در بیهوشی کامل قرار می‌گیرد.
 • داروی آگونیست، روی گیرنده‌های مغز تاثیر می‌گذارد و آن‌ها را از مواد مخدر پاک می‌کند. همچنین ارتباط این قسمت را با مواد مخدر قطع خواهد کرد.
 • سموم بدن، که همان مواد اعتیادآورند، در طی چند ساعت از بدن دفع می‌شوند.
 • فرد به هوش می‌آید.
 • وابسته به میزان اعتیاد فرد، ممکن است برخی از عوارض ترک اعتیاد را در زمان هوشیاری تجربه کند. این میزان از صفر درصد تا 20 درصد متغیر است.
 • فرد تحت معاینات بعد از سم‌زدایی قرار می‌گیرد.
 • بعد از این مراحل که درمان جسمی اعتیاد انجام شده است، مراجعه به روانشناس یا روانپزشک، برای درمان روانی اعتیاد ارجاع داده می‌شود.

فواید سم‌زدایی فوق سریع

همانطور که گفتیم، سرعت در دفع مواد، یک مشخصه در سم‌زدایی سریع است. این که فرد طی چند ساعت و بدون احساس عوارض ترک اعتیاد، بتواند بدن خود را از سموم پاک کند، یک مزیت مهم در سم‌زدایی فوق سریع محسوب خواهد شد. از طرف دیگر، مراکز معتبر در زمینه سم‌زدایی فوق سریع، باید مراکز معتبر و مجزی باشند. استفاده از بهترین تجهیزات و خدمات یکی دیگر از سم‌زدایی فوق‌سریع محسوب می‌شود.فواید سم‌زدایی فوق سریع

عوارض سم‌زدایی فوق سریع

هیچ روش درمانی وجود ندارد که بتوان ادعا کرد از عوارض مبری است. عوارض ترک اعتیاد را می‌توان به دو دسته عوارض معمول و عوارض غیرمعمول تقسیم‌بندی کرد. از جمله عوارض معمول همان دردها و مشکلات ناشی از خماری هستند که بیمار در  روش سم‌زدایی فوق سریع، آن را احساس نمی‌کند.

درباره عوارض غیرمعمول در رابطه با ترک اعتیاد به روش فوق سریع، باید یک نکته مهم در نظر گرفته شود: اینکه اگر این روش با توجه به شرایط شخصی بیمار و تحت نظر متخصصین مربوطه انجام نشود، می‌تواند خطرات جبران‌نپذیری از جمله مرگ را به همراه داشته باشد.

در نتیجه برای جلوگیری از بروز عوارض، به چند نکته ساده توجه داشته باشید:

 • به یک مرکز معتبر برای سم‌زدایی فوق سریع مراجعه کنید.
 • پزشک را به صورت کامل در جریان بیماری‌های جسمی خود قرار دهید.
 • سوالات پزشک را به صورت صادقانه جواب دهید.
 • در انجام تست‌ها و آزمایشات قبل از سم‌زدایی فوق سریع همکاری کنید.
 • در صورتی که پزشک مرکز با توجه به بیماری‌های جسمی یا سطح و نوع اعتیاد شما، این روش را پیشنهاد نمی‌کند، به انجام آن اصرار نداشته باشید.

در صورتی که تمامی موارد بالا، به صورت کامل رعایت شود، می‌توان اطمینان حاصل کرد که روش سم‌زدایی فوق سریع عوارض خاصی نداشته و هزینه سم‌زدایی فوق سریع بدون فایده نباشد.

احتمال عود اعتیاد بعد از سم‌زدایی فوق سریع

یکی از نگرانی‌های مراجعین، درباره روش درمانی سم‌زدایی فوق سریع، این است که احتمال عود اعتیاد بعد از آن چقدر است. این نگرانی کاملا به جاست و درک می‌شود. چرا که خیلی از افراد، هزینه سم‌زدایی فوق سریع را می‌پردازند و آن را انجام می‌دهند. اما نتیجه درمان آن‌ها موفق نیست و بعد از بازه زمانی مختلفی دوباره به اعتیاد آلوده می‌شوند.

هر روش درمانی، اگر به درستی و به صورت کامل انجام نشود، ممکن است بی‌نتیجه باشد. چه در روش درمانی سم‌زدایی فوق سریع، و چه در روش‌های دیگر درمان اعتیاد، احتمال درمان موفق وجود دارد. اما اگر به شیوه هر روش درمانی توجه شود، این احتمال وجود دارد. هر روشی قانون و قاعده خاصی دارد. مرکزی که یک روش درمانی را به بیمار ارائه می‌دهد باید از روش، اصول و قاعده آن کاملا بااطلاع باشد و آن‌ها را اعمال کند. بیمار نیز باید به صورت کامل از دستورات پزشکان پیروی کند.

سم‌زدایی فوق‌سریع نیز از این قاعده مستثنی نیست. انجام این روش چه از جانب کادر درمانی و چه از جانب بیمار بسیار اهمیت دارد. هر یک از این افراد اگر در وظایف مربوط به خود کوتاهی کنند، ممکن است درمان ناموفق باشد.

یک نکته مهم در سم‌زدایی فوق سریع، این است که سم‌زدایی فوق سریع، تنها به درمان جسمی اعتیاد می‌پردازد. این در حالی است که بخش عمده‌ای از درمان شامل درمان روانی است. اگر به مسئله درمان روانی اعتیاد در کنار درمان جسمی آن توجه نشود، احتمال بازگشت اعتیاد وجود دارد.

برخی از مراکز، به کیفیت درمان اعتیاد روانی بی‌توجه‌اند. همین امر موجب می‌شود فردی که تازه از اعتیاد پاک شده است، در صورت مواجه با عوامل تحریک‌کننده دچار وسوسه شود و دوباره مصرف مواد را شروع کند. خیلی از مراجعین نیز بخاطر تجربه نکردن علائم خماری و کاهش میل به مصرف تصور می‌کنند به صورت کامل درمان شده‌اند و به خوبی از خود در مقابل وسوسه‌ها محافظت نمی‌کنند.

در نتیحه نمی‌توان گفت که احتمال عود بیماری در بیمارانی که به وسیله روش درمانی فوق سریع درمان شده‌اند، بیشتر است. اگر در روند هر روش درمانی کوتاهی شود، درمان نتیجه بخش نخواهد بود و این قانون صرفا مختص یک روش درمانی خاص نیست. زمانی که درمان نتیجه‌بخش نباشد، علاوه بر انگیزه و قدرت و امید فرد برای ترک اعتیاد، هزینه سم‌زدایی فوق‌ سریع نیز به هدر می‌رود. برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از درمان بگیرید، باید به نکات زیر توجه کنید:

احتمال عود اعتیاد بعد از سم‌زدایی فوق سریع

 • درمان‌های مکمل سم‌زدایی فوق سریع را به دقت انجام داده و تا درمان نهایی ادامه دهید.
 • با کمک روانشناس مرکز، به بررسی عواملی که باعث اعتیاد شما شده‌اند بپردازید. اعتیاد یک ریشه دارد. باید این ریشه را پیدا کنید. یک خلا یا مشکل در زندگی و شخصیت شما باعث بروز اعتیاد در شده است. اگر این مشکل یا خلا برطرف شود، احتمال بازگشت دوباره شما به سمت اعتیاد کم می‌شود.
 • تا زمانی که پزشک و روانپزشک و روانشناس مرکز درمان قطعی و کامل شما را تایید نکرده‌اند، از قطع خودسرانه جلسات مشاوره و درمان‌های روانی اعتیاد خودداری کنید.
 • خانواده درمانی یکی از موارد مهم در عدم بازگشت ترک اعتیاد است. در صورت نیاز، مشاور و روانشناس مرکز به شما پیشنهاد مشاوره خانوادگی را می‌دهند. اگر این مشاوره به شما پیشنهاد شد، از آن استقبال کنید و به همراه خانواده به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کنید.
 • باور کنید که درمان شده‌اید. باورهای ما، رفتارهای ما را می‌سازند! اگر باور کنید که کاملا سلامت خود را بازیافته‌اید، مانند یک انسان سالم رفتار خواهید کرد.
 • وقت خود را پر کنید. روی آوردن به سمت یک شغل دلخواه، ورزش و تفریحات سالم باعث می‌شوند وسوسه‌ها کم شوند.
 • محیط را تغییر دهید. منظور از محیط، محیط اطراف شماست. هر چیزی که شما را به یاد اعتیاد می‌اندازد کنار بگذارید. دوستان خود را تغییر دهید. پاتوقتان را تغییر دهید. وسایل استفاده از مواد را نابود کنید. شاید باور نکیند ولی حتی برخی از لباس‌ها و لوازم منزل نیز ممکن است جزو چیزهایی باشند که خاطره‌ای از اعتیاد را در شما زنده کنند. اگر همچین مواردی در اطراف خود دارید، آن‌ها را تغییر دهید.
 • تا زمانی که کاملا ترک نکرده‌اید، نمی‌توانید به دوستان بیمار خود کمک کنید. بهتر است ارتباط خود را با آن‌ها تا زمانی که مشاور شما اجازه نداده قطع کنید.

درمان‌های مکمل سم‌زدایی فوق سریع

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین مسائل برای پیشگیری از بازگشت به سمت اعتیاد بعد از سم‌زدایی فوق‌سریع، تکمیل درمان‌های مکمل است. درمان‌های مکمل به روش‌های درمانی‌ای گفته می‌شوند که نیاز است برای تکامل درمانتان، از آن‌ها استفاده کنید. با توجه به شرایطتان ممکن است به یک یا چند درمان مکمل نیاز داشته باشید که همه‌ی آن‌ها روی هزینه سم‌زدایی فوق سریع تاثیر می‌گذارند. از جمله درمان‌های مکمل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیاز به بستری و بررسی شرایط جسمی و روحی
 • نیاز به مصرف داروی ضد مخدر و ادامه‌ی آن در بازه زمانی طولانی
 • نیاز به جلسات مشاوره و مراجعه به روانشناس
 • نیاز به روانپزشک و استفاده از داروهای مربوط به اعصاب و روان

این طور نیست که تمام موارد بالا بعد از سم‌زدایی فوق‌سریع نیاز باشد. معمولا تنها نیار به جلسات مشاوره و مراجعه به روانشناس است که بعد از اتمام سم‌زدایی با شما در میان گذاشته می‌شود.

زمانی که درباره هزینه سم‌زدایی فوق سریع سوال می‌کنید، از هزینه جلسات مشاوره نیز جویا شوید. برخی از مراکز این هزینه را همراه با هزینه سم‌زدایی فوق سریع محاسبه می‌کنند.  برخی دیگر از مراکز این هزینه را هنگام مراجعات بیمار به مشاوره و به صورت جلسه‌ای دریافت می‌کنند.

هزینه سم‌زدایی فوق سریع

هر روش درمانی یک هزینه دارد. هزینه ترک اعتیاد، برای یک فرد در روش‌های مختلف متفاوت است. از طرف دیگر هزینه یک روش درمانی نیز ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد. از این رو نمی‌توان هزینه یک روش را به صورت قطعی برآورد کرد. هزینه سم‌زدایی فوق سریع نیز معمولا با توجه به شرایط بیمار در نظر گرفته می‌شود. اطلاعاتی که درباره هزینه سم‌زدایی فوق سریع در سایت‌های مختلف مشاهده می‌کنید، معمولا محدوده هزینه‌‌ها است.

یک مرکز درمانی معتبر، ابتدا شرایط شما را مورد بررسی قرار می‌دهد، سپس هزینه درمان را برآورد خواهد کرد.

هزینه سم‌زدایی فوق سریع

با اینکه هزینه سم‌زدایی فوق‌سریع هزینه بالایی تلقی نمی‌شود، ممکن است برای برخی از افراد زیاد باشد. چرا که اعتیاد باعث مشکلات مالی آن‌ها شده است. به این عزیزان باید گفت، نگران هزینه‌ها نباشید. مراکز ترک اعتیاد بسیاری وجود دارند که در راستای کاهش دغدغه‌های مالی شما، طرح‌های مناسب ارائه می‌دهند. از جمله این طرح‌ها می‌توان به تخفیفات، کمک از خیرین و قسط‌بندی هزینه سم‌زدایی فوق سریع اشاره کرد.

در نتیجه بدون توجه به هزینه سم‌زدایی فوق سریع، تنها روی اعتبار و تخصص مرکز ترک اعتیاد توجه کنید و سلامتی خود را بازیچه‌ی افراد سودجو نکنید.

عوامل موثر در هزینه سم‌زدایی فوق سریع

برخی می‌پرسند: چه عواملی وجود دارد که باعث تفاوت هزینه‌ سم‌زدایی فوق سریع در مراکز مختلف و افراد متفاوت می‌شود؟ ما در کمپتو، این عوامل را بررسی کرده و به موارد زیر رسیده‌ایم. از جمله عوامل موثر در هزینه سم‌زدایی فوق سریع، می‌توان موارد زیر را نام برد:

نوع مرکز: مرکز ترک اعتیاد ممکن است دولتی باشد، یا اینکه به صورت خصوصی و فوق خصوصی کار کند. هزینه سم‌زدایی فوق سریع در مراکز فوق خصوصی نسبت به دیگر مراکز بیشتر است. از این مراکز به عنوان مرکز ترک اعتیاد vip نیز یاد می‌شود.

نوع داروی مصرفی: قبل از شروع سم‌زدایی شرایط، میزان و سطح اعتیاد فرد مشخص می‌شود و یک دارو برای او تجویز می‌شود. نوع دارو در هزینه سم‌زدایی فوق‌ سریع موثر است.

میزان داروی مصرفی: حتی در مصرف یک داروی مشخص، ممکن میزان نیاز هر فرد به دوز آن دارو متفاوت باشد. هر چه دوز مصرف داروی ضد مخدر بالاتر باشد، هزینه سم‌زدایی فوق سریع نیز افزایش می‌یابد.

شرایط جسمی: بدن افراد با توجه به شرایط جسمی، ممکن است نسبت به سم‌زدایی فوق سریع واکنش‌های مختلفی نشان دهد. گرچه این نوع روش درمانی برای افرادی که ریسک بالای قلبی یا … دارند توصیه نمی‌شود، در صورت استفاده از این روش برای این افراد، کادر درمانی و تجهیزات کامل‌تری نیاز خواهد بود. بنابر این شرایط جسمی نیز یک عامل موثر در تایین هزینه سم‌زدایی فوق سریع محسوب خواهد شد.

مدت بستری: افراد بعد از اینکه مرحله سم‌زدایی فوق سریع را تمام کردند، نیاز به بررسی‌های پزشکی و روانشناسی دارند. با توجه به میزان این بررسی‌ها، مدت بستری در افراد مختلف متفاوت است. هر چه مدت بستری بیشتر باشد، هزینه سم‌زدایی فوق سریع نیز افزایش می‌یابد.

نکات مهم درباره هزینه سم‌زدایی فوق سریع

در انتهای این مقاله، چند نکته را اضافه می‌کنیم که عنوان کردنشان، خالی از لطف نیست.

 • قبل از اینکه به دنبال هزینه سم‌زدایی فوق سریع باشید، به دنبال یک مرکز معتبر باشید. برخی از مراکز، با وعده‌های توخالی و دریافت هزینه سم زدایی فوق سریع اندک، سعی در فریب فرد دارای اعتیاد یا خانواده‌ی او دارند. بهتر است اگر می‌خواهید به یک مرکز نامعتبر مراجعه کنید، هیچ‌وقت برای درمان اقدام نکنید. چرا که مراجعه به مراکز نامعتبر احتمال عود اعتیاد را بالا می‌برد. در نتیجه همان هزینه اندک نیز از دست خواهد رفت.
 • برای اطلاع از میزان اعتبار و عملکرد مثبت یک مرکز ترک اعتیاد، هزینه سم‌زدایی فوق سریع، معیار خوبی برای ارزیابی نیست. شما باید فاکتورهای مختلفی را در کنار هم بررسی کنید تا ارزیابی درستی درباره خوب یا بد بودن مرکز داشته باشید. چه بسا مراکز گران‌قیمتی که استانداردهای لازم را در درمان لحاظ نمی‌کنند.
 • سم‌زدایی فوق سریع، ممکن است برای برخی از افراد خطرناک باشد. پزشک را از تمامی مشکلات جسمی و روحی خود مطلع کنید.
 • اگر از خانواده افراد دارای اعتیاد هستید و می‌خواهید برای درمان بیمار خود به یک مرکز ترک اعتیاد اقدام کنید، قبل از هر گونه اقدامی با روانشناس مرکز ترک اعتیاد مشورت کنید. هر گونه رفتار و برخورد شما در این فرایند، نقش تایین کننده‌ای در سلامت روحی فرد بیمار دارد. برخورد نادرست شما می‌تواند باعث احساسات ناخوشایند در بیمار شود و او را از همکاری در ترک دلسرد کند. گاهی با رفتار درستی که مشاور به شما ارائه می‌دهد انگیزه لازم برای ترک اعتیاد در فرد ایجاد می‌شود و نیازی به ترک اعتیاد اجباری نیست.

سایت کمپتو، با فعالیت گسترده‌ای که در شناخت و معرفی مراکز ترک اعتیاد دارد، یک منبع مناسب برای انتخاب کمپ ترک اعتیاد است. شما می‌توانید با کمک ما بهترین مرکز ترک اعتیاد دولتی یا خصوصی را بیابید و تجربه‌ی ترک اعتیاد خود را با موفقیت تمام کنید. اگر درباره ترک اعتیاد و هزینه سم‌زدایی فوق سریع نیاز به مشاوره دارید، با شماره‌های داخل سایت تماس حاصل کنید.

[تعداد: 44    میانگین: 3.2/5]
تماس با کارشناس (کلیک کنید)