کمپ ترک اعتیاد vip

کمپ ترک اعتیاد vip در تهران

ما در این مقاله از کمپتو با شما همراه شده‌ایم تا درباره نوعی از مراکز خدمات ترک اعتیاد به نام کمپ ترک اعتیاد vip صحبت کنیم. خیلی از افرادی که دوست دارند ترک اعتیاد را در شرایط ایده‌آل و مرفهی تجربه کنند، از مراجعه به کمپ‌های عادی خودداری می‌کنند.

گرچه کمپ‌های دولتی و خصوصی دیگر نیز، اگر به استانداردها و قوانین و اصول کمپ‌های ترک اعتیاد پایبند باشند، نتیجه‌ای همانند نتیجه کمپ‌ ترک اعتیاد vip را برای مددجویان خود به همراه خواهند داشت؛ اما این مورد را نمی‌توان نادیده گرفت که بالارفتن سطح رفاه مددجو می‌تواند روند درمان او را سرعت ببخشد.

اگر می‌خواهید یک مرکز مناسب برای ترک اعتیاد انتخاب کنید، باید درباره انواع کمپ ترک اعتیاد اطلاعات و آگاهی کافی داشته باشید. سپس با توجه به توان و نیاز خود، یکی از آن‌ها را برگزینید. ما در این قسمت قصد دارم به آشنایی با کمپ ترک اعتیاد وی آی پی بپردازیم. تا انتهای متن ما را همراهی کنید.

چرا کمپ ترک اعتیاد وی آی پی؟

شاید سوال شود که تا زمانی که انواع کمپ ترک اعتیاد  دولتی و خصوصی در جامعه وجود دارد، چه نیازی به کمپ ترک اعتیاد vip هست؟ شاید بتوانیم جواب سوال شما را با زبانی ساده و روان جواب دهیم.

امروزه به دلیل بالا رفتن آمار اعتیاد، اقدامات وسیعی در زمینه تاسیس کمپ ترک اعتیاد انجام می‌شود. مسلما همانطور که سطح طبقاتی جامعه از هم متفاوت است، بیماران اعتیاد نیز از سطوح مختلف جامعه خواهند بود. افرادی که زندگی آن‌ها ممکن است از نظر سطح رفاهی با هم تفاوت‌های بسیاری داشته باشد.

متاسفانه گاهی اوقات، افرادی که در رفاه کامل هستند به شرایط بدتری از اعتیاد نسبت به سایر طبقات جامعه دچار می‌شوند. چون از لحاظ مالی مشکلی برای تهیه مواد ندارند، از طرف دیگر بیشتر به سمت مواد صنعتی و جدید روی می‌آورند ندانسته سلامتی خود را از دست می‌دهند. زمانی متوجه وابستگی خود می‌شوند که کار از کار گذشته است. بدتر از آن، این افراد به راحتی نمی‌توانند تن به ترک اعتیاد بدهند. چرا که از سختی ترک اعتیاد هراس دارند. به نظر شما در این شرایط، چاره کار چیست؟ بله مراجعه به کمپ ترک اعتیاد وی آی پی می‌تواند چاره کار خوبی باشد و این مشکل را تا حدودی رفع کند.

خدمات کمپ ترک اعتیاد وی آی پی

اولین سوال که درباره کمپ ترک اعتیاد vip ایجاد می‌شود، این است که خدمات آن با خدمات دیگر کمپ‌های ترک اعتیاد چه تفاوتی دارد؟ از جمله خدمات کمپ ترک اعتیاد وی آی پی می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد که در این قسمت به صورت موردی و در قسمت‌های بعدی به صورت کامل به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. از جمله خدمات ارائه شده در کمپ ترک اعتیاد وی آی پی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خدمات تغذیه‌ای بهتر
 • خدمات تفریحی بهتر
 • سالن‌های ورزش مجهز
 • اتاق شخصی
 • امکان همراهی خانواده با بیمار در طول دوره درمانی
 • وجود امکانات رفاهی مانند کافی‌شاپ در مجموعه
 • وجود امکانات مربوط به بازی‌های کامپیوتری
 • بررسی وضعیت بیمار به صورت شخصی
 • استفاده از کادر درمانی مجهز
 • استفاده از امکانات درمانی مجهز
 • بررسی وضعیت همه‌جانبه سلامت جسمی مددجو
 • وجود استخر شنا و سونا و جکوزی
 • و …

امکانات موجود در کمپ ترک اعتیاد vip، در مراکز مختلف ممکن است از هم متفاوت باشد. یعنی در هر کمپ امکانات مختلفی برای مرکز ترک اعتیاد وی آی پی تعریف شده باشد. هموارده به این نکته توجه داشته باشید که قبل از بستری شدن در کمپ ترک اعتیاد وی آی پی از خدمات مجموعه آگاه شوید و منظور مرکز را از خدمات وی آی پی بفهمید.

بررسی وضعیت بیمار در کمپ ترک اعتیاد VIP

در اکثر کمپ‌های مجاز و استاندارد، بررسی وضعیت بیمار به صورت شخصی انجام می‌شود و به طور دقیق‌تری به این قضیه توجه می‌شود. منظور از بررسی وضعیت بیمار معتاد این است که در برخی مراکز، تمام افراد را به یک اندازه بیمار می‌دانند و به سطح اعتیاد و نوع اعتیاد توجهی نمی‌کنند. از این رو تمامی افراد با سطح اعتیاد مختلف را در یک سالن نگهداری کرده و روش درمانی ثابت و مشخصی برای آن‌ها در نظر می‌گیرند.

به طور حتم برخورد با بیمار باید با توجه با نوع اعتیاد و سطح اعتیاد فرد باشد. چرا که افراد با نوع اعتیاد مختلف، احساسات متفاوتی دارند و از نظر روحی شرایط مختلفی را تجربه می‌کنند.

شاید خیلی از مواقع شنیده باشیم که با فرد معتاد باید همانند یک بیمار برخورد شود. این شعار خیلی از کمپ‌های ترک اعتیاد است. به نظر شما آیا در تمامی مراکز، به این نکته توجه می‌شود؟ اگر یک کمپ ترک اعتیاد در تهران  به این شعار پایبند باشد، باید با هر فرد به صورت کامل مانند یک بیمار برخورد کند.

آیا بیمارستانی دیده‌ای که در آن برای همه‌ی بیماران از یک روش درمانی استفاده شود؟ مسلما نه!

متاسفاته توجه به شرایط شخصی بیمار دارای اعتیاد، در تمامی مراکز به درستی انجام نمی‌شود. در مراکزی نیز که این موضوع مورد توجه قرار گرفته است، بررسی شرایط در سطوح کیفی مختلفی انجام می‌شود. خیلی از کمپ‌های ترک اعتیاد دولتی و خصوصی عادی نیز این بررسی‌ها را در سطح کیفی بالایی انجام می‌دهند. اما کار کمپ ترک اعتیاد وی آی پی در این زمینه تضمین شده است و می‌توان به آن اعتماد بیشتری کرد.

کادر درمانی کمپ ترک اعتیاد وی آی پی

همانطور که گفتیم در یک کمپ ترک اعتیاد وی آی پی بررسی شرایط فردی بیمار دارای اعتیاد، به صورت تضمین شده انجام می‌شود. این تضمین کار به واسطه چه کسانی انجام می‌شود؟ بله کادر درمانی مجموعه! کادر درمانی یک کمپ ترک اعتیاد وی آی پی ویژگی‌های مشخصی دارد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد کارکنان در هر قسمت به اندازه کافی است. برای مثال در یک مجموعه تعداد کافی پزشک، روانشناس، روانپزشک و روان پرستار وجود دارد.
 • هر یک از افراد فعال در مجموعه تخصص و تحصیلات عالی در این زمینه دارند.
 • ساعت حضور افراد فعال در مجموعه طوری است که در هر ساعت نیاز مددجویان بر طرف می‌شود. در نتیجه فرد از بابت دسترسی به پزشک و روانشناس و … محدودیت زمانی نخواهد داشت و همیشه جایگزینی برای ارائه خدمات در مرکز در نظر گرفته می‌شود.
 • روان پرستار شخصی نیز یکی دیگر از مزایایی است که در برخی از مراکز ترک اعتیاد وی آی پی به بیمار ارائه می‌شود.

باید به این نکته توجه شود که در خیلی از مراکز، تنها یک پزشک مشغول به کار است. تبعا در این مراکز نمی‌توان توقع ارائه خدمات کاملی را از سمت مرکز داشت.

مکان بستری فرد در کمپ ترک اعتیاد vip

شاید جالب باشد که بدانید، اکثر اوقات منظور از بستری در کمپ ترک اعتیاد وی آی پی، همان بستری در کمپ‌های خصوصی است. با این تفاوت که افرادی که می‌خواهند خدمات وی آی پی دریافت کنند، از اتاق‌های وی آی پی استفاده می‌کنند و بعد از مراحل اولیه، در این اتاق‌ها بستری می‌شوند. البته کمپ‌هایی نیز وجود دارند که منحصرا خدمات آن‌ها وی آی پی است.

در نتیجه یکی از مزایای بستری شدن در کمپ ترک اعتیاد vip استفاده از اتاق‌های شخصی است. شاید برای خیلی از افراد داشتن اتاق شخصی چندان موضوع مهمی نباشد. اما خیلی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند بیمار آن‌ها اتاق شخصی داشته باشد. علاوه بر این مورد، خیلی از افرادی که در مراحل ترک به سر می‌برند، دوست دارند تنها باشند و کسی برای آن‌ها مزاحمت ایجاد نکند. اتاق‌های شخصی در کمپ ترک اعتیاد vip معمولا مانند اتاق یک هتل است و امکاناتی که در اختیار بیمار قرار می‌گیرد، امکانات هتلی است.

اگر شرایط اتاق برای شما اهمیت دارد، می‌توانید قبل از بستری شدن، درخواست بازدید از محل بستری را داشته باشید و در صورتی که مایل به استفاده از خدمات محل بودید، اقدام به کارهای اولیه بستری نمایید.

همراهی خانواده با بیمار در کمپ ترک اعتیاد vip

خیلی از مواقع سوال می‌شود که آیا امکان همراهی افراد خانواده در کنار بیماران در حال ترک اعتیاد وجود دارد؟ آیا خانواده می‌تواند به راحتی بیمار خود را ملاقات کند یا در کنار او بماند و به او در روند درمان کمک کند؟

در مراکز ترک اعتیاد دولتی، این امکان وجود ندارد. در خیلی از مراکز ترک اعتیاد خصوصی نیز این امکان به خانواده فرد بیمار داده نمی‌شود. اما در برخی از مراکز وی آی پی شاهد این چنین خدماتی هستیم. در این مراکز، به واسطه اتاق‌های شخصی در نظر گرفته شده برای افراد، امکان همراهی افراد خانواده وجود دارد.

این امکان در خیلی از مواقع، بسیار مهم است. خیلی از افراد نمی‌خواهند اعضای خانواده‌شان در حین درمان تنها باشند. از جمله مزایای حضور خانواده در کنار بیمار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حضور والدین همراه با فرزند، در زمان‌هایی که فرزند در سن کم دچار اعتیاد شده است و والدین نگران تنهایی فرزند خود در لحظات ترک اعتیاد هستند
 • حضور زوج‌ها در کنار یکدیگر و عدم ایجاد فاصله بین زوجین
 • حضور فرزندان در کنار والدین بیمار و کمک به آن‌ها در سپری کردن روند درمان
 • پر شدن وقت فراغت بیمار به طور صحیح
 • نظارت خانواده روی روند درمان بیمار
 • بالا رفتن اطلاعات همراهان بیمار از فرد دارای اعتیاد
 • حضور کامل در جلسات مشاوره مخصوص خانواده‌ها
 • برقراری مجدد رابطه‌های از هم گسسته

البته به این نکته توجه داشته باشید که این خدمات تنها در برخی از کمپ‌های وی آی پی ارائه می‌شود. شما باید قبل از بستری شدن در مرکز، به دقت تمامی خدمات را چک کنید.

امکانات تفریحی در کمپ ترک اعتیاد vip

یکی از مسائل مهم در مراکز ترک، اهمیت به مسائل تفریحی است. در کمپ‌های دولتی، امکان تفریحات ورزشی و بازی‌های جمعی و … فراهم شده است. تفاوت امکانات تفریحی در کمپ ترک اعتیاد خصوصی و کمپ ترک اعتیاد وی آی پی در این است که خدمات این مراکز، نسبت به خدمات تفریحی مراکز دیگر بهتر است. برای مثال امکانات تفریحات شخصی نیز در این مراکز وجود دارد. از جمله امکانات تفریحی این مراکز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فوتبال دستی
 • کافی شاپ
 • پلی استیشن
 • اینترنت
 • سالن‌ مجهز به امکانات ورزشی کامل
 • و …

دوره درمان در کمپ ترک اعتیاد وی آی پی

دوره درمان در کمپ ترک اعتیاد وی آی پی متفاوت است. وابسته به اینکه فرد چه سطحی از اعتیاد و چه نوعی از اعتیاد را دارد، دوره درمان نیز فرق می‌کند. به طور کلی اکثر دوره‌ها یک ماهه هستند. اما می‌توان گفت وابسته به شرایط جسمی و روحی بیمار، این دوره ممکن است کوتاه‌تر یا بلندتر باشد. بعد از اتمام دوره وضعیت کلی بیمار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر درمان اعتیاد به طور کامل موفقیت آمیز بوده باشد، ترخیص انجام می‌شود. در صورتی که نیاز باشد مدت بستری اندکی بیشتر طول بکشد، اطلاعات کافی به بیمار و خانواده بیمار داده می‌شود و در صورت رضایت، اقدامات بعدی برای تکمیل درمان صورت خواهد گرفت.

روش‌های درمانی در کمپ ترک اعتیاد vip

همانطور که گفته شد، متخصصینی که در مرکز ترک اعتیاد وی آی پی خدمت می‌کنند، نسبت به این زمینه کاملا آگاه هستند. از طرف دیگر تعداد فعالین موجود در مجموعه به اندازه کافی هستند.

از این رو هر بیمار به خوبی می‌تواند از تخصص پزشکان و روانشناسان مجموعه استفاده کند. وقت کافی برای بیمار گذاشته می‌شود و برای بررسی وضعیت او از روش‌های جدید و آزمایشات دقیق استفاده خواهد شد.

هر چه وضعیت بیمار با دقت بیشتری مورد بررسی قرار بگیرد، انتخاب روش برای درمان بیماری نیز با دقت بیشتری انجام خواهد شد.

باید توجه داشت که همانطور که دو بیمار قلبی، شرایط بیماری یکسانی ندارند و ممکن است برای درمان به روش‌ها و داروهای مختلفی نیاز داشته باشند، دو بیمار درگیر اعتیاد نیز، مشابه هم نیستند. یعنی بیماری آن‌ها از هم تفاوت دارد. باید میزان اعتیاد، سطح اعتیاد و نوع اعتیاد به دقت بررسی شود. بعد از آن باید بررسی کرد که اعتیاد چه تاثیراتی روی سلامت جسم و روان فرد مددجود گذاشته است. با مورد توجه قرار دادن تمامی این موارد، می‌توان روش درست درمانی را انتخاب کرد.

روش انتخابی باید طوری باشد که هم فرد در انجام آن راحت باشد و هم از نظر متخصصین مربوطه، روش نتیجه بخش باشد.

انتخاب روش درمانی باید با همفکری افراد فعال در مجموعه باشد. یعنی بهترین روش درمانی، روشی است که هم روانشناس و هم پزشک نسبت به نتیجه آن خوشبین باشند.

در کمپ ترک اعتیاد vip با توجه به وجود بررسی کامل وضعیتی بیمار، می‌توان انتظار داشت که بهترین روش برای بیمار دارای اعتیاد انتخاب خواهد شد.

هر چه انتخاب روش و اعمال آن درست‌تر باشد، نتیجه کار نیز بهتر خواهد بود. یعنی بیمار دارای اعتیاد، خواهد توانست بدون کمترین عوارضی سلامت جسم و روح خود را به دست آورد.

خدمات جانبی در کمپ ترک اعتیاد وی آی پی

اطلاعاتی که ما در این مقاله از کمپتو به شما ارائه دادیم، اطلاعاتی کلی بنابر خدمات معمول در کمپ ترک اعتیاد vip بود. مطمئنا مراکز ترک اعتیاد وی آی پی بسیاری وجود دارند که خدماتی کمتر یا بیشتر برای بیماران خود در نظر گرفته‌اند. از جمله خدمات جانبی می‌توان به خدمات پزشکی و دندان‌پزشکی مراکز اشاره کرد.

این خدمات که ممکن است جدای خدمات ترک اعتیاد باشند، ممکن است همراه با تخفیف و به صورت موثری ارائه شوند و رضایت بیشتر فرد بستری‌شده و خانواده او را فراهم کنند.

هزینه کمپ ترک اعتیاد وی آی پی

یکی از مسائلی که همیشه درباره کمپ ترک اعتیاد وی آی پی سوال می‌شود این است که هزینه بستری در این مراکز چقدر است. خیلی از افراد دوست دارند ترک اعتیاد را در یکی از مراکز ترک اعتیاد vip تجربه کنند، اما از هزینه آن نگران هستند. مسلما هزینه ترک اعتیاد با خدمات vip نسبت به هزینه ترک اعتیاد در مراکز خصوصی عادی و مراکز دولتی متفاوت است.

نگران هزینه‌ها نباشید. چرا که خیلی از مراکز هزینه خدمات وی آی پی خود را برای بیمار قسط بندی کرده‌اند. ابتدا درباره خدمات و اهمیت این خدمات برای خود اطمینان حاصل کنید، سپس برای اطلاع از هزینه‌ها با سایت کمپتو در تماس باشید. ما اطلاعات جامعی درباره انواع کمپ ترک اعتیاد وی آی پی و هزینه هر یک از این مراکز داریم.

 

[تعداد: 19    میانگین: 3.9/5]
تماس با کارشناس (کلیک کنید)